MŠ Hello, Ostrava

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Františka Formana 268/45
Ostrava, Dubina
700 30


Kontakt

+420 596 729 624
+420 733 530 656

https://www.helloteddy.cz

Redaktoři

  • Radmila Kuboňová

Mensa je našim partnerem již 6 let. Máme navazující stupně škol (viz Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o., Ostrava). Jsme soukromá, česko-anglická mateřská škola a v každé třídě máme jen 16 dětí. Díky tomuto počtu se můžeme dostatečně věnovat všem dětem, všímat si jejich schopností i nedostatků. Nejúčinnější metodou je prožitkové učení, kdy si děti vše prožijí, osahají, vyzkoušejí.

Nabízíme dětem pestrou paletu témat, a každý si v něm najde pro sebe něco přínosného. Kluky více zajímají dinosauři, vesmír, dopravní prostředky a holky zase vaření, tvoření a tanec. Ale v závěru hodnotíme, co se každému dítěti líbilo a co ne. Velký důraz klademe na spolupráci s rodiči, kteří jsou pro nás velkou zásobou zajímavých exkurzí, besed nebo výletů.

Každé dítě je pro nás mimořádný jedinec, ale každý rok se ve třídě najde kamarád, který „potřebuje více“. Díky přínosným seminářům, ale i zajímavým publikacím (např. NTC systém učení nebo Vyhledávání nadaných dětí v předškolním věku) je pro nás, pedagogy, snazší určit správný směr danému dítěti. Jeho znalosti však také uplatňujeme při výuce ve školce. Informace vrstevníka ostatní vstřebávají lépe než od dospěléhoJ

Máme skvělé děti, vzdělané paní učitelky, ale nic se neobejde bez financí. Tímto bych chtěla vyzdvihnout velkou podporu magistrátu města Ostravy, který každý rok podporuje nadané děti svým projektem Talent management.

Naše školka našim nadaným dětem, ale i dětem z okolí nabízí Klub pro nadané děti, ve kterém je „posouváme“ ještě dále. Jelikož jsme škola mateřská, základní a gymnázium, mohou děti v Klubu pokračovat i na vyšších stupních.

Radmila Kuboňová
zástupce ředitele pro MŠ
V Ostravě, 23. 9. 2019

» Archiv