MŠ Dráček, Povrly – Neštědice, p.o. (okr. Ústí nad Labem)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Sídliště I 42/1
Povrly – Neštědice
403 32


Kontakt

+420 775 147 987

http://www.msdracekpovrly.cz

Redaktoři

  • Bc. Pavla Hacková

Naše škola je partnerem Mensy od roku 2018 a šestým rokem podporujeme děti s nadáním a podporuje děti neodhalené. Mateřská škola je jednotřídní škola s bohatou vzdělávací nabídkou od prožitkových aktivity, situačního a sociální učení až po plynou přípravu na budoucí život ve společnosti. Třída je věkové smíšená,  podporujeme děti ve vrstevnickém učení i hodnocení. Nabídka činností je velmi pestrá. Naše škola je neustále v pohybu. Děti mají možnost s námi navštěvovat nejrůznější zahrady, planetária, muzea. Často jezdíme na exkurze mezi učně či naše rodiče a poznáváme svět z blízka. Zveme si do školy nejrůznější hosty a obohacujeme denní aktivity naší školy. Škola se v rámci rozvoje přírodovědné gramotnosti začala intenzivně věnovat zpracovávání biodpadu za pomoci vermikompostování. Děti krmí žížaly a ty jim vyrábí organické hnojivo „žížalí čaj“, který máme nejen pro využití na naší zahradě, ale děti ho prodávají na jarmarcích. Podporujeme tím i finanční gramotnost. Děti za získané peníze jezdí na výlet nebo jedou do divadla. Vedeme děti k ekologickým aktivitám. Třídíme odpad a pravidelně pořádáme akci ve spolupráci s veřejnosti Ukliďme Česko.           Pro intenzivní podporu předčtenářské gramotnosti ve spolupráci s rodiči a veřejnosti pořádáme celoroční projekt „Povrly čtou dětem“.

Děti mají možnost chodit bruslit na zimní stadion u nás ve vesnici. Plaveme každý týden. Díky štědrosti zřizovatel mají děti plavání a bruslení zcela zdarma. Děti s námi jezdí na lyžařský kurz a cyklistický kurz, kde se věnujeme cykloturistice. Pohyb je velmi důležitá součást vzdělávání dětí v předškolním věku. Propojujeme s dětmi hemisféry, řešíme labyrinty, hlavolamy, ale zařazujeme také rotační a balanční cvičení. Velmi oblíbená jsou každodenní sportovní aktivity.

Při výuce uplatňujeme principy NTC Learning – práce s abstraktními pojmy. Věnujeme se v rámci integrovaných bloků nejen technice, ale rozvíjíme poznatky o celém světě. Oblíbenou činností jsou aktivity s vlajkami. V rámci výuky anglického jazyka se děti seznamují s cizím jazykem. Automobilové značky jsou stále velmi atraktivním tématem. V rámci integrovaného bloku Drakův dalekohled mají děti možnost poznávat celý svět.

Vzhledem k náklonosti zřizovatele naší školy jsme pravidelně podporováni nejen dobrým rozpočtem, ale i spoluprací. Máme možnost dětem kupovat zajímavé hračky a především vzdělávací pomůcky. Intenzivně spolupracujeme s rodinami. Pomáháme nadaným dětem s dohledání poradního zařízení pro správnou diagnostiku před vstupem do základní školy.

Bc. Pavla Hacková
zástupkyně ředitelky
V Povrlech, dne 5. května 2024

» Archiv