MŠ Novoborská, Praha 9

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Novoborská 611/4
Praha 9
190 00


Kontakt

+420 286 890 282

http://www.msnovoborska.cz

Redaktoři

  • Petra Broskev Boháčková

Mateřská škola byla otevřena v roce 1971. Od roku 1996 je zapojena do sítě škol podporujících zdraví a podle Kurikula podpory zdraví má zpracovaný školní vzdělávací program. Projekt Škola podporující zdraví je garantován Státním zdravotním ústavem.
Najdete ji na sídlišti Prosek v Novoborské ulici, v dostupnosti MHD, ale stranou hlavní komunikace.  Má čtyři pavilony, ve třech z nich jsou třídy pro děti, čtvrtý je hospodářský.  Škola je obklopena zahradou se vzrostlými stromy, která je nově vybavena moderními herními prvky.

V mateřské škole je šest věkově smíšených tříd, v každé je zapsáno 26 dětí. Třídy jsou prostorné, slunné s dostatečným množstvím nejrůznějších hraček a pomůcek. Sociální zařízení odpovídá věku dětí i současným hygienickým požadavkům.

NTC metoda je denně uplatňována ve třídě Berušek. Ke každodenní rotaci podle osy se připojili i některé rodiny (o víkendech, v nepřítomnosti dětí ve školce…). Týdně se zařazují jednotlivé metody, jako balanční cvičení, práce s hádankou a pranostikou, manipulace s míčem, aktivity s hudbou a podobně. Rodiče jsou o pokroku dětí informováni konzultací s učitelkou a také barevným systémem v šatně třídy.

V naší školce máme kroužek zábavné logiky nazvaný Chytré hlavičky. Jednotlivé případy nadaných dětí učitelky konzultují s p. uč. Boháčkovou a s paní psycholožkou.

Petra Broskev Boháčková
učitelka
V Praze, 13. 11. 2018

» Archiv