MŠ Sedmikrásky, Opava

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Olomoucká 103
Opava
746 01


Kontakt

+420 553 715 007
+420 553 821 308

https://mssedmikrasky.webnode.cz

Redaktoři

  • Klára Kopecká Vilčová

Mateřská škola Sedmikrásky, Opava, příspěvková organizace

Olomoucká 103, 746 01 Opava

Zpráva o činnosti školy spolupracující s Mensou ČR

Jako mateřská škola spolupracujeme s Mensou od roku 2012. Proškolené učitele máme na dalších dvou odloučených pracovištích v Opavě, MŠ Čajkovského a MŠ Mostní. Kromě jiného děti vzděláváme v níže uvedených činnostech, které nám pomáhají při odhalování nadaných dětí a rozšiřování jejich potenciálu. Velkou výhodou je možná návaznost na ZŠ spolupracující s Mensou, kde naše děti přecházejí.

V letošním roce se nám podařilo odhalit nadané děti ve třídě těch nejmladších 3- 4 letých dětí. Jeden z chlapců dokáže číst, má všestranné povědomí o okolním světě, chápe násobení, pohotově reaguje na hádanky. Druhý z chlapců dokáže skvěle skládat Tetris a jiné prostorové labyrinty, užívá anglický jazyk i přesto, že nepochází z cizojazyčného prostředí. hbitě nazývá jednotlivá napsaná čísla.

Podařilo se zakoupit pomůcky pro rozvíjení logického myšlení i pro ty nejmenší. (programovatelná vláčkodráha, logické hádanky, skládání dílů v celek, logické uspořádávání). Rozhodně těm nejmladším dětem pomáhá i naše přírodní zahrada, která iniciuje svým různorodým, nerovným terénem k řadě dovedností v oblasti hrubé motoriky.

Stále užíváme a propagujeme system učení Mensa NTC, který aktivuje všechny složky všestranného rozvoje dítěte a dobře se propojuje s ŠVP v průběhu celého roku.

Klára Kopecká Vilčová

učitelka

V Opavě, dne 2.června 2024


» Archiv