Školka Lotty, Prachatice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

nám. Přátelství 666
Prachatice
383 01


Kontakt

+420 734 124 224
+420 724 251 098

https://www.skolkalotty.cz

Redaktoři

  • Irena Formánková

Naše školka se nachází v pěkném historickém městě. Přijímáme děti ve věku od 1 roku až po předškoláky. Zaměřujeme se hlavně na kreativitu dětí a snažíme se ji podpořit našimi dopoledními kroužky. Cílem je pomoct zaměstnaným rodičům sladit svůj pracovní a rodinný život a poskytnout jejich dětem správné prostředí pro růst a rozvoj. Naše zásada je přání rodičů – respektujeme jejich výchovné metody a cíle a snažíme se je doplňovat, vše je na vzájemné domluvě. Naše kapacita je 34 dětí rozdělených do skupin.

Kroužky u nás ve školce:

  • Angličtina hrou – pro děti, které velmi dobře ovládají svůj mateřský jazyk. Základy angličtiny děti získávají formou prožitku, hrou a opakující se činností. 
  • Cvičení – do školky dochází kvalifikovaný fitness trenér. Zaměřuje se na správné držení těla a koordinace pohybu, cviky na propojení mozkových hemisfér. 
  • Šikovné ručičky – zde se fantazii meze nekladou. Trénovaní špetkového úchopu a tvoření dle různých technik.
  • Zpívánky – rytmika, zpěv říkanek doprovázený pohybem. Hra na Orffovy nástroje.
  • Nadané děti – tento kroužek má u dětí a rodičů největší ohlas. Děti vyplňují pracovní listy určené pro jejich věkovou skupinu. Zkouší poznat značky aut a nadanější děti poznávají vlajky států. Asociace vytváříme i díky pohádek např. pohádka Coco – Mexiko. Při práci s nadanými dětmi nám pomáhá interaktivní tabule, na které máme programy na rozvoj intelektu pro děti. Vytváříme pro děti hry podporující koncentraci, představivost a hlavolamy.
Irena Formánková
ředitelka
V Prachaticích, 3. 5. 2020

» Archiv