MŠ Nademlejnská, Praha 9 – Hloubětín

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Nademlejnská 1096/9
Praha 9 – Hloubětín
198 00


Kontakt

+420 777 208 914

https://www.nademlejnska.cz/

Redaktoři

  • Mgr. et Mgr. Eliška Sauqi
  • Bc. Kateřina Vejvodová

Mateřská škola Nademlejnská poskytuje individuální a respektující přístup všem dětem předškolního věku. Zprostředkovává kvalitní vzdělávání zaměřené na komplexní rozvoj osobnosti a získání základních životních zkušeností především formou her a zábavy. Jako akreditovaná mateřská školka pracuje dle schváleného vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání pod MŠMT.

Ve školce jsou tři třídy, do kterých jsou děti rozděleny podle věku. Ve třídě Slůňátek jsou naši nejmladší, tj. děti od 2 do 3 let. Děti od 3 do 4 let najdete ve třídě Lvíčátek. Nejstarší děti a předškoláky (4–6 let) naleznete ve třídě Pandiček.

Mottem naší školky jsou slova Jana Amose Komenského – „Existují věci nepoznané, ale neexistují věci nepoznatelné.“ Proto se také soustředíme na nové postupy a jsme otevřeni zkoumat “nové – poznané i nepoznané cesty”, díky čemuž se rozvíjíme a jsme schopni se zaměřovat na komplexní rozvoj osobnosti.

Jednou z těchto příležítostí je pro nás právě spolupráce s Mensou České republiky a metoda NTC Learning, kterou jsme se rozhodli v naší školce aplikovat poprvé ve školním roce 2021/2022. V rámci odpoledních aktivit jsme realizovali Mensa klub. Hojně aplikujeme hru s abstraktními symboly – značky aut, dopravní značky, vlajky, pexeso, brainboxy, pamětní hry, miniLuk a bambinoLuk. Využíváme motorická cvičení – otáčení kolem vlastní osy těla, aktivity s overbally, trénink rovnováhy.

V následujícím roce bychom rádi rozšířili nabídku realizovaných aktivit Mensa a nadále rozvíjeli spolupráci s Mensou České republiky nejen v rámci školení v NTC Learning.

Mgr. et Bc. Eliška Surmařová
zástupkyně ředitelky
V Praze, 12. 8. 2022

» Archiv