MŠ Jeseník, Křížkovského 1217, p.o.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Křížkovského 1217/2
Jeseník
790 01


Kontakt

+420 723 639 356

http://www.modraskolka.cz

Redaktoři

  • PhDr. Mgr. Gabriela Paděrová

MŠ se nachází ve městě Jeseník. MŠ má celkem 4 třídy. V mateřské škole funguje klub Kuřátek pro nově příchozí děti. Naše MŠ se soustředí na vyhledávání mimořádně nadaných dětí. Vytváří jim prostory - koutky pro seberealizaci – v podobě knihovny s encyklopediemi, které postupně doplňuje, vědecký koutek, hudební koutek. S dětmi využívá metodu NTC Learning. Každodenně učitelka zapojuje do vzdělávací nabídky tzv. hádankové chvilky, popletené pohádky apod. Uvedené aktivity se realizují zejména u dětí ve věkové kategorii 5 až 6 let v případě i u mladších.

V říjnu 2021 byl v naší MŠ založen klub ROZÁRKA pro děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání. Děti se v klubu setkávají dvakrát týdně, a to v úterý a ve čtvrtek. Maskotem klubu je sova Rozárka, která navštěvuje děti také v domácím prostředí. Děti s Rozárkou a rodiči tráví chvíle u vědomostních, společenských her. Zpětnou vazbou pro nás jsou následně společné fotografie.

Vzdělávací nabídkou tohoto klubu jsou enigmatické hádanky, rotační cvičení – otáčení kolem své osy, činnosti rozvíjející koordinaci dětí, vědomostní hry, hádanky, kvízy a činnosti propojující abstraktní pojmy s logikou. S dětmi pracujeme i v anglickém jazyce. V měsíci říjnu děti hrály např. hru Bum, hru Double, vymýšlely příběhy na Zamotané pohádky, hrály písmenkové bingo, cvičily s balančními pomůckami, chodily po nerovném terénu, po břízové větvičce, lanu. Na rozvoj logického myšlení byly pro děti nachystané pracovní listy na doplnění abstraktních obrazců, děti s nimi pracovaly ve skupinkách.

Velmi se nám osvědčila spolupráce s rodiči, kteří se zapojili s dětmi do našeho klubu. Sova Rozárka se stala pro děti symbolem moudrosti a zodpovědnosti.

PhDr. Mgr. Gabriela Paděrová
učitelka
V Jeseníku, 7. 11. 2021

» Archiv