MŠ Holýšov – Modrá třída

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Luční č.p. 557
Holýšov
345 62


Kontakt

+420 733 198 367

Redaktoři

  • Bc. Marie Čermáková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Spolupráce s Mensou ČR probíhala podobně jako v předešlých letech. Ve třídě jsou používány prvky NTC systému učení, zvýšená individuální podpora byla věnována dvěma chlapcům s jevícím se zvýšeným potenciálem. Prostřednictvím přímých rozhovorů s rodiči byly předávány informace o „problematice“ nadaných dětí.

V měsíci listopadu se uskutečnilo setkání rodičů, na kterém se hovořilo o důležitosti nejen intelektové stimulace dětí v předškolním období, pro rozvoj neuronové sítě a potenciálu dětí v dalších rocích a po přestupu do ZŠ. Rodiče byli seznámeni s prvky NTC systému učení, se kterým se ve třídě pracuje. V měsíci dubnu jsme s dětmi navštívili Techmania Science Center v Plzni.

Jednou za 14 dní měli rodiče s dětmi možnost navštěvovat herní klub, kde je k dispozici velké množství stimulačních a logických her pro děti od 3 let výše. Děti s rodiči mohou po ukončení předškolní docházky tento klub navštěvovat i nadále.

V březnu 2018 jsem se zúčastnila konference Vzdělávání pro budoucnost a zpracovala text a dotazník pro NIDV, jako reakci předškolního pedagoga na toto dvoudenní setkání.

V druhé polovině školního roku pokračovala spolupráce s NIDV, jež vytváří ve spolupráci s Mensou ČR podklady pro semináře k problematice nadaných dětí na úrovni MŠ. Zpracovala jsem akreditace a prezentace k seminářům na toto téma, jež vycházely z přímé pedagogické práce a odborné literatury k tématu.

V měsíci červnu jsem se pak zúčastnila setkání na NIDV, kde byly prodiskutovány další potřebné kroky k realizaci těchto vzdělávacích kurzů pro pedagogy, jež vznikají ve spolupráci NIDV a Mensy ČR.

V měsíci červnu jsem se také zúčastnila setkání s Monikou Stehlíkovou v Praze, v divadle Kampa, které bylo věnováno nadaným dětem a dospělým a dvěma knihám, které tato autorka vydala. Do knihy Nadané dítěvýše jmenované autorky jsem poskytla příspěvek z pozice pedagoga, který s takovými dětmi pracuje.

Veškeré nově načerpané informace jsou obohacením výuky dětí v Modré třídě a důležité skutečnosti pak předávány rodičům.

Bc. Marie Čermáková
učitelka v MŠ Holýšov
V Holýšově, 15. 8. 2018

Den plný her v mateřské škole

18.9.2012 Marie Čermáková | Další informace...

Pravidelně pořádáme odpolední setkání se společenskými hrami. Těchto setkání se zúčastňují celé rodiny. Většinou se zde poprvé setkávají s logickými a zábavnými společenskými hrami, jenž jsou dnes již běžně k dostání.


» Archiv