Sportovní MŠ Človíček, Praha

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Kunická 1568
Praha 10 - Hostivař
102 00


Kontakt

+420 776 143 015

http://www.sportovniskoly.cz/materska-skola-hostivar/

Redaktoři

  • Mgr. Petra Rybáčková
  • Ing. Radim Skalický

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
Sportovní ZŠ Človíček, Praha
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Soukromá mateřská škola Človíček, která sídlí v Praze – Hostivaři se zaměřuje především na všestranný pohybový rozvoj dětí. V současné době máme v rámci MŠ otevřené 2 třídy, které se skládají z 25 dětí a jsou heterogenní. 

Naše MŠ nabízí každé pololetí několik zájmových kroužků – např. pohybově taneční, zumba, výtvarka, základy míčových sportů, baby judo apod. Vzhledem k tomu, že s metodou NTC Learning pracujeme již od roku 2012 a aktivity s ní spojené zařazujeme pravidelně v průběhu denních aktivit, nicméně děti moc baví, rozhodli jsme se uspořádat i kroužek NTC, na který se děti každý týden velmi těší a rodiče jsou z této aktivity nadšení.

Během denních aktivit jsou dětem nabízeny různé hlavolamy, společenské hry na rozvoj logického myšlení a i hry na rozvoj postřehu. Velmi oblíbenou hrou mezi dětmi je Dobble, Activity, Pexetrio, půlené obrázky či dětské sudoku s různými obrázky. Děti se učí také různé symboly dopravních značek, vlajek států a značek aut. Nedílnou součástí jsou různé enigmatické hádanky, které se snažíme i my samy vymýšlet. Dokonce jsou u nás některé děti tak moc nadšené, že nám některé hádanky vymýšlejí ony samy za pomocí rodičů.

Předškolní děti vytváří na NTC samostatné práce na téma konkrétní země, kterou navštívily či která je nějakým způsobem zaujala, kde ostatním předají důležité údaje o zemi, o jídle, vlajce apod. Rodiče jsou jim při této práci dětem velkou oporou a dle zpětné reakce rodičů je společná práce moc baví, protože společně vymýšlí např. různé recepty, které nám pak připraví na ochutnávku či děti přijdou oblečeni do typického oblečení dané země nebo si děti  vyzkoušely během školního roku jíst za pomocí čínských hůlek, což sklidilo velký úspěch.

Mgr. Petra Rybáčková
zástupkyně ředitele MŠ
Ve Praze, 9. 5. 2018

Provozní doba

 Po-Pá: 7:00 - 17:00


» Archiv