MŠ Koníček Pardubice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Bulharská 119
Pardubice – Bílé Předměstí
530 03


Kontakt

+420 466 611 447
+420 731 415 386

http://www.mskonicek.cz

Redaktoři

  • Bc. Dagmar Jičínská

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ Pardubice, Staňkova 128
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Spolupráce Mateřské školy Koníček Pardubice s Mensou ČR, v mezinárodním projektu Mensa NTC Learning, trvá již 9. rokem, ale v době covidové je trochu jiná. Díky metodě NTC learning máme oproti ostatním nespornou výhodu, protože naše děti jsou navyklé pracovat samostatně. Na školní web jsme dávali téma vždy na týden s rozvržením do jednotlivých úkolů. Nechyběly ani hádanky a básně k tématu. Pod zadáním byl obsáhlý výčet návrhů činností a námětů k rozmluvám rodiče s dítětem. Závěrem týdenního plánu byl stěžejní úkol, který si pak dítě založilo do svého portfolia.

Za každý den uzavření školy také předškolák odevzdal jeden pracovní list z webu školy. Tyto listy byly připraveny pro cílenou podporu dítěte před zahájením školní docházky.

Po znovuotevření školy děti odevzdaly svá portfolia a pracovní listy. Svoji domácí práci individuálně obhajovaly v průběhu celého prvního dne.

Mensohrátky MŠ Koníček 

Oblíbené každoroční Mensohrátky MŠ Koníček letos proběhly už s plným nasazením.

Na všech třídách se sešly učitelky už v 9,00 hodin a rozdělily si děti na dvě skupiny. Písemně byla dopředu připravena posloupnost úkolů, které děti postupně plnily ve všech třídách, na terase školy i na školní zahradě. Úkoly byly připraveny podle metody NTC – learning: logické hry, pexeso vlajek, chůze po čárách, míčové hry, Kimova hra bystrosti atp.

Z následného hodnocení dětmi vyplynulo, že akce splnila svůj účel. Děti se nejen pobavily, ale procvičily si mozečky i těla. Mensohrátky zůstanou i nadále v našem programu.

Bc. Dagmar Jičínská
ředitelka Mateřské školy Koníček
V Pardubicích, 25. 6. 2021

» Archiv