Věda a technika na dosah, z. ú.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Hrubá Voda 57
Hlubočky
783 61


Kontakt

+420 777 143 208

http://www.geniator.cz

Redaktoři

  • PhDr. Zita Chalupová
  • Mgr. Blanka Krausová

Věda, pro mnoho lidí (dospělých i dětí) je toto slovo stále tak trochu záhadou; v někom budí obavy, v někom zvědavost. Myslíme si, že právě zvědavost je ten nejlepší přístup k vědě. A naše nezisková organizace Věda a technika na dosah, z. ú., chce tuto zvědavost podporovat a prostřednictvím svých aktivit poodhrnout roušku, která taje vědy skrývá.

Koho mezi námi můžete najít? Třeba chemika prof. RNDr. Juraje Ševčíka, PhD., bývalého děkana Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, bioložku Mgr. Jolantu Rożowskou, koordinátorku polského projektu Malopolski Uniwersytet dla Dzieci, rekreoložku Mgr. Michaelu Kratochvílovou, mistryni světa v raftingu, pedagoga Marka Kmeta, zakladatele a ředitele slovenské vzdělávací instituce Educon, matematičku Mgr. Blanku Krausovou, iniciátorku a hlavní manažerku projektu muzea vědy Pevnost poznání v Olomouci, a mnoho dalších.

Cílem naší neziskové organizace je především zvýšení všeobecného povědomí o přírodních a technických vědách. Usilujeme též o podporu manuální zručnosti, rozvíjení badatelských schopností mladých lidí a jejich kreativity. Důraz klademe zejména na všestrannost zprostředkovávaných vědeckých poznatků a technických inovací a na jejich zpřístupňování všem, kdo o ně projeví zájem. Spolupracujeme se nejrůznějšími subjekty – školami, průmyslovými podniky, médii, neziskovými organizacemi i zdravotnickými zařízeními.

Kromě popularizace přírodních a technických věd se zaměřujeme také na podporu badatelsky orientované výuky ve formálním i neformálním vzdělávání a polytechnické výuky. Shromažďujeme poznatky vědy, které nejsou součástí výukových osnov, a dáváme jim formy přístupné pro všechny stupně a typy vzdělávacích aktivit. Poskytujeme rovněž konzultace a metodické poradenství v oblasti popularizace přírodovědných a technických oborů, badatelsky orientované výuky a polytechnické výchovy.

Nezapomínáme ani na publikační činnost v oblasti vzdělávání – najdete ji u nás ve všech formách (tisk, multimédia, filmy, SW programy). Produkujeme popularizačně-zážitkové aktivity (např. larpové hry, tábory, noci vědců apod.) a vyvíjíme výukové pomůcky, „chytré hračky“, interaktivní exponáty.

PhDr. Zita Chalupová
redaktorka
V Olomouci, 1. 6. 2015

» Archiv