Hráčská asociace logických her a sudoku, z. s.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Cihlářská 649/32
Brno-střed
602 00


Kontakt


http://sudokualogika.cz

Redaktoři

  • Pavel Kadlečík
  • Jana Ondroušková

Hráčská asociace logických her a sudoku (zkr. HALAS) se zaměřuje na sdružování hráčů sudoku a logických her, pomoci v osvětové činnosti na poli logických her, pořádá soutěže v luštění sudoku a logických úloh, podporuje českou reprezentaci a její účast na mezinárodních akcích a zastupuje naši zemi v mezinárodní organizaci World Puzzle Federation.

Další hlavní činností spolku je pořádání akcí pro děti a mládež a rozvoj činností spojených s luštěním sudoku a logických úloh na školách. Do kalendáře akcí patří jarní seriál tříčlenných studentských týmů v řešení sudoku, který zahrnuje školní kolo, regionální kola a celostátní finále. Akci pořádáme na partnerských školách, finále na začátku června hostí brněnské zábavné centrum VIDA. Při republikovém mistrovství dospělých v Brně se každoročně koná Juniorské mistrovství republiky jednotlivců v řešení sudoku (vyhlašované v kategoriích do 15, do 18 a do 21 let). Mimo studentských turnajů se školáci mohou zúčastnit kteréhokoli z našich turnajů pro veřejnost, kde studenti do 19 let startují za zvýhodněné vložné a výsledky jsou vyhlašovány i pro tuto kategorii.

Na partnerských školách pomáháme v rozvoji logického myšlení v podobě tvorby logických úloh podle aktuálních požadavků, na školách, kde jsou kantoři naši členové, se snažíme zapojit herní aktivity do komplexního vzdělávacího procesu mládeže. Žáci mohou dále hrát denně Studentskou ligu v sudoku, kterou provozujeme online na spřáteleném webu http://www.fed-sudoku.eu/student/.

Pavel Kadlečík
V Brně, 1. 2. 2019

» Archiv