Centrum pro talentovanou mládež

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Lohniského 898/1
Praha 5
152 00


Kontakt

+420 603 442 040

http://www.ctm-academy.cz

Redaktoři

  • Ing. Jeanne Bočková, MBA
  • Bc. Kateřina Tomková

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) nabízí programy pro studenty základních škol a středoškoláky od roku 2010. Je spolupracující organizací The College Board (USA) pro organizaci AP zkoušek v České republice a na Slovensku.

Stěžejní činností CTM jsou ONLINE programy pro středoškoláky. Už na střední škole se českým studentům prostřednictvím online kurzů s instruktorskou podporou nabízí možnost studovat kurzy amerických univerzit a získat mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. Výsledky AP zkoušek začínají postupně akceptovat i české vysoké školy, první vlaštovkou je Institut ekonomických studií UK. Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě! CTM spolupracuje s the College Board (USA), mezinárodním organizátorem, na organizaci tzv. AP zkoušek v České republice a na Slovensku.

Pro české studenty je AP zkouška jediná příležitost, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci. Druhá možnost - mezinárodní IB program tzv. International Baccalaureate (IB) - je dostupný pouze studentům vybraných soukromých škol. V porovnání s IB, je program AP podstatně flexibilnější a zejména finanční výrazně dostupnější. Jiný srovnatelný program v České republice neexistuje.

CTM podle irského vzoru sestavilo semestrální program Objevitelské soboty, který umožňuje dětem smysluplně strávit jednu sobotu v měsíci tím, co je doopravdy zajímá, ale těžko se tyto kurzy pro ně hledají. My dospělí si totiž často myslíme, že na některá témata jsou děti příliš malé. Nebo zkrátka jen nevíme, jak jim je přiblížit přiměřeně jejich věku. Ale i malé děti chtějí třeba vědět něco o bájných příbězích Indiánů, láká je šachovnice a chtějí umět hrát šachy, naučit se zacházet s počítačem anebo vyzkoušet programovat LEGO roboty. Děti třeba na rozdíl od rodičů vědí, co je to SketchUP a chtěly by si zkusit vytvořit vlastní 3D model třeba vesmírné lodi... Abychom podpořili jejich zájem, nabízíme v CTM dětem již od 5 let možnost seznámit se poutavým způsobem s tématy, která přesahují rámec běžného studia na základních školách. Nabídka programů vytvořená ve spolupráci s odborníky z Přírodovědecké fakulty či Filozofické fakulty UK nebo ČVUT fakulty biomedicíny je nadstandardně rozmanitá. Proto můžete nechat své děti třeba prozkoumat Jak pracují archeologové, ponořit se do Bájné historie nebo programovat v Baltíkovi, zkrátka rozvíjet to, co je nyní zajímá a kdo ví, na které z prestižních světových univerzit za pár let budou... Vždyť je přeci známo, že talent či nadání je dar, který může zůstat skrytý, pokud dětem nenabídneme včas vysvětlení toho, co je zajímá a jejich talent nepodporujeme.

Ing. Jeanne Bočková, MBA
ředitelka
V Praze, 1. 9. 2016

Centrum pro talentovanou mládež: on-line aktivity během pandemie COVID-19

18.4.2020 | Další informace...

Mensa ČR již delší dobu spolupracuje s Centrem pro talentovanou mládež (CTM). Pokud se vaše děti po více než měsíci vynuceného pobytu doma začínají nudit, můžete zkusit třeba vzdělávací on-line aktivity. Co by vám lidé z CTM v této nelehké době chtěli vzkázat? To se dočtete v tomto článku.


» Archiv