ZŠ Česká Ves

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Makarenkova 414
Česká Ves
790 81


Kontakt

+420 584 428 170
+420 603 388 378

http://www.zsceskaves.cz

Redaktoři

  • Gabriela Janáčiková
  • Mgr. Leona Steigerová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Školní klub v letech 2020/2021 a 2021/2022 byl ovlivněn „dobou covidovou“. Setkávání žáků, komunikace, aktivity, společné výlety a kolektivní hry se omezily na online komunikaci. V měsících, kdy nebyla distanční výuka, jsme se snažili organizovat akce, které byly spolufinancované z evropských projektů. Náš klub se zaměřil na podporu volby povolání. Zabývali jsme se myšlenkou, jak se z koníčků a zájmů, může stát budoucí povolání. Spolupracovali jsme s šéfkuchařem panem Hochlou, fotografkou paní Švábkovou, profesionálním včelařem a také floristkou. Rozvoj environmentální výchovy je podporována pravidelnou účastí na výstavě FLÓRY v Olomouci. Soutěžíme se Zdravou 5, letos se do akce zapojily čtyři týmy žáků, navštěvujících kroužek Šikula.

Gabriela Janáčiková

V rámci 4. a 6. třídy u nás fungují kluby deskových her a zábavné logiky. Díky projektům máme k dispozici širokou škálu her, takže si každý najde takovou, která mu vyhovuje. Jednotlivci si mohou vybrat některou Smartku (hru pro jednoho) a to i v hodinách, pokud jsou již se zadanou prací hotoví. Na výběr je také z her pro dva hráče a najdeme i takové, které lze hrát s celým kolektivem. Děti se učí dodržovat pravidla, logicky přemýšlet, promýšlet hru na několik tahů dopředu. Kluby jsou velmi oblíbené. Ve 4. třídě se osvědčily logické výzvy na každý den (viz příloha). Jedná se o dobrovolnou aktivitu– každý den se na tabuli objeví nová výzva, na kterou děti odpovídají, v pátek si společně řekneme správné odpovědi a vyhodnotíme si, jak se nám dařilo. Snažím se, aby byly úkoly pestré a opravdu každý alespoň 2x týdně uspěl. O aktivitu je velký zájem – opět se uplatňuje především ve chvílích, kdy je někdo hotov s probíraným učivem a má chvilku volného času.

Eva Gregrová

Geocaching, který lze přirovnat k modernímu hledání pokladů, přináší lidem vzrušení z neznámého, z pokusu odhalit a nalézt to, co jiní nevidí, o čem netuší, pracuje je se u něj s moderními technologiemi (chytrý telefon, počítač, učí se pracovat s GPS souřadnicemi, práce s mapou na www.mapy.cz.) Cílem letošní hry je získat všech 12 kešek v katastru obce, navštívit zapomenutá nebo méně známá místa - 12 kešek=12 kousků mapy s písmeny, která povedou na závěr k pokladu. Podpora zvídavosti, rodinné pospolitosti, týmovosti ve třídě, ale i individuálních schopností jedince. Děti to mají jako dobrovolnou třídní činnost, kešky si tvořím vlastní, nejsou součástí republikové sítě pro geocaching.

Pavla Mudrová

V České Vsi, 19. 5. 2022


» Archiv