Gymnázium Matyáše Lercha, Brno

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Žižkova 980/55
Brno, Veveří
616 00


Kontakt

+420 549 122 011
+420 549 122 063

http://www.gml.cz

Redaktoři

  • Mgr. Roman Podlena

Jsme gymnázium osmileté (s rozšířenou výukou německého jazyka), šestileté bilingvní (francouzské) a standardní čtyřleté. Máme více než 850 studentů v 28 třídách. Snažíme se studenty vzdělávat v celé šíři vzdělávacího spektra všeobecného středoškolského vzdělávání, vzděláváme a vychováváme studenty i mimoškolně, podporujeme rozvoj nadaných studentů, ale současně podporujeme i studenty, kteří mají s nějakou látkou nebo předmětem potíže. Snažíme se o to, aby škola byla studentům při jejich studiu pomocníkem a partnerem.

Nadané studenty podporujeme individuálním přístupem ve výuce, podporou jejich mimoškolních aktivit jako jsou různé soutěže a olympiády. Ve školním roce 2017/2018 jsme opět, mimo jiné, otevřeli dva semináře Logiky, seminář Robotiky a kroužek Robotiky a kroužek šachu. 

Naši studenti se zúčastnili řady zajímavých exkurzí (v rámci soutěže Bohatství země, Dukovany, Dalešice, Technologie pro XXI. století v Kaprálově mlýně, laboratoře Ústavu fyziky materiálů ČSAV, Osvětim, Moravská zemská knihovna, VIDA Centrum, brněnské planetárium, Technické muzeum apod.) a přednášek, konferencí a workshopů (projekt 100 vědců do středních škol, Sokrates, série přednášek na téma možností studia v zahraničí, Kyberšikana, Erasmus, Svět neslyšících, Anorexie a bulimie, přednášky Evropské vesmírné agentury na ČVUT včetně experimentů a živého rozhovoru s kosmonautem na Mezinárodní vesmírné stanici, o ekonomické transformaci, Den latiny na Filosofické fakultě UK, Čas proměn, Padělek je prodělek, GIS DAY, návštěva Ústavu fyzikální elektroniky, Povídání o virtuálních měnách atd.), studovali CTY a účastnili se předmětových olympiád a různých soutěží – SOŠ (tři studenti byli velmi úspěšní v celostátním kole), technická soutěž Bridge Builder Contest, pIšQworky, Logická olympiáda, Bobřík informatiky, Náboj, Robosoutěž, Fotograf GML, Code week, celostátní kolo přeboru v šachu, Robotiáda, recitační soutěž Dětská scéna, Jugend debattiert international, matematický Klokan, Sudoku AMAVET, Znalec přírodnin – a projektů (vzdělávacích, divadelních, ekologických) a dalších aktivit (veletrh nápadů a inspirací od studentů FIT VUT, dějepisné výpravy, Festival francouzského filmu, Bohemistický den na GML, Polymnia, Den offline, mezinárodní šetření PISA, festival studentského frankofonního divadla, „Třída jako tým“ v K-Centru) a mezinárodních pobytů a výměn (Anglie, Belgie, Francie, Německo, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko).

Naši pedagogové se zúčastnili řady konferencí (Konference učitelů matematiky v Pardubicích, Konference ILC učitelů AJ, Počítač ve škole), projektů (Informatikáři informatikářům, 100 vědců do středních škol, N-trophy ‘přírodní vědy’, projekt AV ČR Člověk, Země, Vesmír) a školení a workshopů (Škola učitelů informatiky pořádaná MFF UK v Lipnici nad Sázavou, Robotický seminář na ČVUT, Přírodovědný inspiromat a řada dalších).

Realizovali jsme různé projekty (nebo jsme se spolupodíleli) – GML Templates, Informatikáři informatikářům, překladatelský projekt, Středoškolský Streetlaw Moot Court (simulované soudní jednání před Evropským soudem pro lidská práva), 10 Jahre Pasch, dějepisné výpravy a další.

Pro studenty, absolventy i zaměstnance jsme i letos uspořádali šifrovací soutěž ŠiML.

Více informací najdete na webu školy a v sekci Úspěchy a Aktuality.

Mgr. Roman Podlena
pedagog, metodik a koordinátor ICT
V Brně, 26. 6. 2018

» Archiv