ZŠ Mládeže, Znojmo

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Mládeže 1000/3
Znojmo
669 02


Kontakt

+420 515 224 765

http://www.zsmladeze.cz

Redaktoři

  • Mgr. Helena Fialová
  • Mgr. Michaela Stehlíková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Jsme základní škola ve středně velkém městě. Naše škola má 720 žáků od prvního ročníku až po devátý.V každém ročníku máme v průměru tři třídy. Děti vyučuje 45 pedagogů a 5 vychovatelek. Hlavní strategií naší školy je poskytovat žákům kvalitní a moderní výuku. K zajištění profesionality pedagogů dbáme na jejich průběžné další vzdělávání a zjišťujeme možnosti pro jejich profesní rozvoj. Máme sportovní třídy, třídy netbookové a hudební. Od září 2014 funguje na naší škole klub nadaných dětí.

Již šestým rokem působí na naší škole Klub logiky a deskových her, jehož členy jsou především žáci prvního stupně. A protože většina těchto, kteří s námi Klub zakládali, postoupila do šestého ročníku, došlo ke značnému omlazení členské základny. S končícími dětmi jsme na závěr školního roku uspořádali zábavné odpoledne plné kolektivních her a soutěží v naší posilovně a vydali jsme se také na vyhlášené dětské hřiště do nedalekých Chvalovic.

Od září se k nám přidalo 10 prvňáčků, a to s sebou přirozeně přináší i určité změny v naší činnosti. Musíme ty malé seznámit s pravidly různých her a učit je logickému myšlení. Naše pravidelné schůzky zahajujeme drobnými pokusy, které si získaly oblibu a děti se do nich s nadšením zapojují. Tak jsme třeba dokazovali přítomnost vzduchu všude kolem nás, potřebu kyslíku k hoření, vyráběli jsme sloní pastu a zajímavá byla ukázka bakterií v našem okolí (pokus se želatinou a cukrem).

Nedávno jsme byli přizváni k prezentaci Střední školy chemické z Brna, jejíž studenti předváděli různé pokusy pro odcházející žáky, aby je motivovali při výběru školy.

Učíme se hrát dámu, piškvorky, qwirkle, domino, šest bere a oblíbené jsou i různé karetní a logické hry pro jednoho hráče. V minulém týdnu jsme uspořádali mikulášský turnaj v dámě a před Vánocemi se děti utkají v piškvorkách a v AZ kvízu. Stolní hry jsou stále oblíbenější a my jsme moc rády, že při jejich hraní chtějí děti trávit svůj volný čas.

V loňském roce i při akci Jarní vyrábění proběhlo testování IQ pořádané Mensou.

Na www stránkách naší školy (http://www.zsmladeze.cz) najdete odkaz na činnost Mensy a spolupráci s námi. 

Mgr. Helena Fialová
Mgr. Michaela Stehlíková
vedoucí klubu nadaných dětí
Ve Znojmě, 15. 12. 2017

» Archiv