ZŠ Mládeže, Znojmo

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Mládeže 1000/3
Znojmo
669 02


Kontakt

+420 515 224 765

http://www.zsmladeze.cz

Redaktoři

  • Mgr. Helena Fialová
  • Mgr. Michaela Stehlíková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Jsme základní škola ve středně velkém městě. Naše škola má 720 žáků od prvního ročníku až po devátý.V každém ročníku máme v průměru tři třídy. Děti vyučuje 45 pedagogů a 5 vychovatelek. Hlavní strategií naší školy je poskytovat žákům kvalitní a moderní výuku. K zajištění profesionality pedagogů dbáme na jejich průběžné další vzdělávání a zjišťujeme možnosti pro jejich profesní rozvoj. Máme sportovní třídy, třídy netbookové a hudební. Od září 2014 funguje na naší škole klub nadaných dětí.

Děti z 1. stupně naší školy mají možnost navštěvovat Klub logiky a deskových her, který se těší stále větší oblibě, dále mohou chodit do Šachového kroužku a Robotiky, které jsou pro zájemce od 1. až do 9. třídy.

V Deskových hrách se scházíme každé úterý na 2 hodiny, v nichž nejen hrajeme různé hry, ale i řešíme rébusy, děláme pokusy, organizujeme soutěže a snažíme se luštit záludné hádanky a úkoly. Na konci školního roku jsme se s dětmi vypravily na sportoviště ve Chvalovicích, kde si mohly prověřit i svoji tělesnou zdatnost. V listopadu se měly možnost zúčastnit programu „Poznávej vědu“, zaměřeného na fyzikálně chemické pokusy. Také šachisté se scházejí každý týden a pravidelně se zúčastňují pořádaných turnajů.

Členové kroužků Robotiky jsou dle věku rozděleni do dvou skupin. Starší děti pracují s robotickou sestavou EV3 a každoročně se zúčastňují robotické soutěže v Brně – „Robotiáda“, kde mají možnost předvést své schopnosti v disciplínách čára, řízený medvěd a sprint. Loni jsme využili zapůjčení stavebnice VEX IQ a vyvrcholením byla účast na mezinárodní soutěži Robotika, která byla pod záštitou hejtmana Libereckého kraje v Praze.

Žáci 1. stupně se pravidelně scházejí 1x týdně při práci se stavebnicí WEDO 2.0, skládají ze součástek LEGO různé stavebnice s motorem i čidly a následně je programují. Také oni dosahují velkého pokroku a postupně si vymýšlejí vlastní robotky, které umí rozpohybovat, učí je reagovat na překážku nebo vydat zajímavý zvuk.

Vzhledem k tomu, že se ve všech kroužcích scházejí přemýšlivé děti, připravily jsme pro ně v prosinci návštěvu VIDA! centra v Brně, kterou nám sponzorovala znojemská radnice (viz www.zsmladeze.cz nebo v naší fotogalerii).

Mgr. Helena Fialová
Mgr. Michaela Stehlíková
vedoucí klubu nadaných dětí
Ve Znojmě, 3. 1. 2019

» Archiv