Masarykova základní škola, Praha 9

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Polesná 1690
Praha 9 – Újezd nad Lesy
190 16


Kontakt

+420 281 011 511

http://www.zspolesna.cz

Redaktoři

  • Mgr. Blanka Litov Černá, DiS.

Škola je příspěvkovou organizací, je organizována jako úplná základní škola s devíti ročníky. Má dvě pracoviště: Polesná 1690 a Staroklánovická 230, Praha 9 – Újezd nad Lesy. Kapacita školy ve školním roce 2023/2024 je více než 1000 žáků, tzn. že je 2. největší školou v Praze. Převážná většina žáků je z Prahy 9- Újezd nad Lesy.

Dlouhodobě se nám daří podporovat vzdělávání nadaných žáků na 1. stupni. Žáci se zvýšenou mírou nadání pracovali odděleně se speciálním pedagogem vedoucí nadané děti. Skupina nese název „Hlavičky“ a jedná se celkem o více než 80 dětí. Důraz je kladen především na podporu logického myšlení, přípravu na matematické soutěže a rozvoj intelektových schopností.

Každoročně podporujeme děti v účasti na Logické olympiádě pořádané Mensou ČR, se kterou spolupracujeme i v IQ testování. Naše škola se každoročně zapojuje i do různých jiných vzdělávacích soutěží v rámci 1. i 2. stupně. Například v letošním školním roce 2023/2024 proběhla Matematická olympiáda, kde naše škola v krajském kole zaznamenala velké úspěchy v kategorii 5. tříd (naši žáci se umístili na 1. i 2. místě). Za minulý školní rok jsme obdrželi cenu za nejúspěšnější základní školu ve vzdělávacích soutěžích za Prahu 9.

Po vyučování nabízíme dětem širokou škálu kroužků od jazykových, výtvarných, hudebních přes sportovní, šachové až po pokusy v praxi.

Mgr. Blanka Litov Černá, DiS
učitelka 1. stupně
V Praze, dne 26. února 2024

» Archiv