ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Tyršova 913
Frenštát pod Radhoštěm
744 01


Kontakt

+420 556 835 920

http://www.zstyrfren.cz

Redaktoři

  • Mgr. Iva Lazarová
  • RNDr. Zdeňka Murasová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Naše škola je příspěvkovou organizací, tvoří ji oba vzdělávací stupně s celkovou kapacitou 850 žáků. Zřizovatelem školy je Město Frenštát pod Radhoštěm. Součástmi organizace jsou základní škola, školní družina, školní jídelna a mateřská škola. Ve školním roce 2018/2019 nastoupilo do školy celkem 636 žáků. V současnosti má škola celkem 28 tříd.

V letošním školním roce vzděláváme ve škole tři mimořádně nadané žáky, z toho dva se vyučují v matematice o ročník výš, a tři nadané žáky. Naši žáci se každým rokem účastní školních kol olympiád a soutěží, v nichž dosahují výsledků i v krajských kolech. Pravidelně se zúčastňují Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Dlouhodobě rozvíjíme talent a nadání žáků také v 15 zájmových kroužcích.

Dále spolupracujeme se zájmovými kroužky na naší škole, které si pro nás připravují odborné workshopy, kde si děti mají možnost vyzkoušet řadu zajímavých pokusů a získat tak vlastní aktivitou nové poznatky.

Měli jsme v tomto období možnost navštívit výstavu s názvem Svět našimi smysly, která dětem umožnila si vyzkoušet, jak se žije lidem například se zrakovým nebo sluchovým postižením. Děti si mohly vyzkoušet Braillovo písmo, chůzi se slepeckou holí, šachy a Člověče nezlob se pro nevidomé, hmatové pexeso a další. Výstava se všem velice líbila.

Pravidelně využíváme k rozvoji intelektu pracovní listy uváděné na stránkách Mensy. Děti je úspěšně vyplňují a procvičují si takto řadu vědomostí užitečných i ve vyučovacím procesu ve škole.

Od roku 2010 pracuje ve škole pod záštitou Mensy Klub nadaných dětí.

Mgr. Helena Křištofová
učitelka

Mgr. Iva Lazarová
učitelka

Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 4. 1. 2019

» Archiv