ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Tyršova 913
Frenštát pod Radhoštěm
744 01


Kontakt

+420 556 835 920

http://www.zstyrfren.cz

Redaktoři

  • Mgr. Iva Lazarová
  • RNDr. Zdeňka Murasová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Naše škola je příspěvkovou organizací, tvoří ji oba vzdělávací stupně s celkovou kapacitou 850 žáků. Zřizovatelem školy je Město Frenštát pod Radhoštěm. Součástmi organizace jsou základní škola, školní družina, školní jídelna a mateřská škola. Ve školním roce 2023/2024 nastoupilo do školy celkem 595 žáků. V současnosti má škola celkem 28 tříd.

Testování IQ žáků organizuje škola pravidelně každé dva roky ve spolupráci s Mensou Česko, dle výsledků testů následně doplňujeme žáky do Klubu nadaných dětí. Nadaných žáků s doporučením školského poradenského zařízení máme v současné době ve škole 8 (z toho 4 mimořádně nadané), 4 žáci chodí na matematiku o ročník výš. Již druhým rokem vzděláváme žáky jedné třídy v ročníku v rozšířeném vzdělávacím programu ve spolupráci se Světem vzdělání (Hejného matematika, 3 hodiny angličtiny od první třídy, logika, osobnostně sociální rozvoj). Naši žáci se každým rokem účastní školních kol olympiád a soutěží, v nichž dosahují výsledků i v krajských kolech. Pravidelně se zúčastňují Logické olympiády pořádané Mensou Česko a Pangey. Dlouhodobě rozvíjíme talent a nadání žáků také v 15 zájmových kroužcích.

Klub nadaných dětí spolupracuje se zájmovými kroužky v naší škole, které si pro nás připravují odborné workshopy, kde si děti mají možnost vyzkoušet řadu zajímavých pokusů a získat tak vlastní aktivitou nové poznatky.

V letošním školním roce 2023/2024 jsme zahájili svou činnost 18. září s doposud 11 přihlášenými žáky z 1. stupně ZŠ.

Zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, kritické myšlení, slovní zásoba, kreativita, systémové myšlení, technické myšlení atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy, šifry či slovní hříčky. Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostní. Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Jsme vděční všem osobám a institucím, které nám pomáhají využívat školu života, podívat se „pod pokličku“ a zjistit, jak věci fungují a vznikají. Letos plánujeme navštívit unikátní Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku, máme naplánovanou exkurzi do výroby a galérie svíčkárny Unipar v Rožnově pod Radhoštěm a do Hlavní báňské záchranné stanice (HBZS) v Ostravě-Radvanicích, besedu s Alešem Lopraisem o zákulisí Dakaru, návštěvu interaktivní expozice v Tonaku, která přibližuje tradici kloboučnictví v Novém Jičíně, kde si děti mohou v ateliéru samy nazdobit miniaturní klobouček a odnést si ho jako suvenýr domů.

Pravidelně využíváme k rozvoji intelektu pracovní listy uváděné na stránkách Mensy. Děti je úspěšně vyplňují aprocvičují si takto řadu vědomostí užitečných i ve vyučovacím procesu ve škole.

Naším cílem jsou spokojené a zvídavé děti, které si především formou prožitkového učení rozšiřují své znalosti.

Klub nadaných dětí pracuje ve škole pod záštitou Mensy již od roku 2010.

Mgr. Drahomíra Palionová
učitelka

Mgr. Martin Trubač
vedoucí KND

Frenštát pod Radhoštěm, 25. 1. 2024

» Archiv