ZŠ Smetanova, Chotěboř

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Smetanova 745
Chotěboř
583 01


Kontakt

+420 569 624 148

http://www.sch.cz

Redaktoři

  • Mgr. Jitka Štindlová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Naše Základní škola Smetanova je plně organizovanou školou s počtem žáků pohybujícím se kolem 500.  

V roce 2017 jsem na škole založila Klub nadaných dětí, a to z potřeby věnovat se nadaným či chytrým dětem, rozvíjet jejich schopnosti, vědomosti, organizovat setkávání nebo matematické soutěže. Od začátku činnosti se hodně věnujeme právě matematice a logice. 

V letošním roce 2021/2022 jsem měla v KND 16 dětí z prvního stupně, a to od 3. do 5. třídy.  Schůzky probíhaly v pravidelných 14denních intervalech po celý rok a každá schůzka trvala 2 hodiny. Každý měsíc jsme se zaměřovali na různá témata. Začali jsme matematikou a logikou, součástí tohoto tématu byla i bojovka s matematickými či logickými úlohami. Dalším celkem bylo lidské tělo, kde jsme skládali model těla, vyrobili jsme si svého kostlivce, v životní velikosti jsme vytvořili modely kamarádů s kostmi a orgány. Poté jsme se zabývali státy a vlajkami, hráli jsme vědomostní hry, chodili v barvách vlajek zadaných států. V následujícím měsíci jsme vytvářeli 3D stavby z kartonu. Děti si navrhly svoji stavbu, vymyslely způsob konstrukce a následně stavby realizovaly. Zabývali jsme se také vynálezy a objevy, další měsíc jsme šifrovali a plnili šifrované úkoly a bojovky. Pak přišlo období matematických soutěží, zapojili jsme se do Klokana, Pangey, Logické olympiády nebo jsme jen trénovali na starších zadáních soutěží. Velice nás zaujala i práce s elektronickými stavebnicemi Boffin, při kterých děti dokázaly sestrojit třeba detektor lži, záplavy nebo rádio.  Poslední měsíc jsme měli únikovky, kde děti musely vyřešit spoustu úkolů a hádanek, aby se dostaly k finálovému pokladu nebo se vysvobodily. 

Naše setkávání jsme zakončili fotografickou bojovkou po významných budovách našeho města, na konci jsme své putování oslavili zmrzlinou a tímto jsme se rozloučili s některými páťáky, kteří buď odcházejí na gymnázium nebo na druhý stupeň. S ostatními se těším na další rok, na nové členy z řad budoucích třeťáčků a již teď musím začít s vymýšlením práce a témat na další rok.

O dalších aktivitách se můžete informovat na našich stránkách www.sch.cz, ve fotogalerii máme nepřebernou řadu fotek z činnosti kroužků i tříd, o činnosti se lze dozvědět i ve  o výroční zprávě školy, která je rovněž na našich stránkách.

Mgr. Jitka Štindlová
učitelka 1. stupně
V Chotěboři, 28. 6. 2022

» Archiv