ZŠ Dobrá, p.o. (okr. Frýdek-Místek)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Dobrá 860
Dobrá
739 51


Kontakt

+420 558 412 475

http://www.zsdobra.cz

Redaktoři

  • Mgr. Svatava Kubeczková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Základní škola Dobrá, příspěvková organizace, je úplnou spádovou školou s kapacitou 675 žáků. Nachází se v těsném sousedství města Frýdek-Místek. Škola je jedinou školou v obci, má dlouholetou tradici a ve svém ŠVP si stanovila dvě vzdělávací priority: oblast informační a komunikační technologie a environmentální výchovu. 

K 1. září 2021 zde nastoupilo 658 žáků. Vysoké procento na 1. i 2. stupni tvoří žáci dojíždějící z blízkého i vzdálenějšího okolí. Při škole funguje školní družina s kapacitou 150 dětí. U všech nadaných žáků uplatňujeme individuální přístup. Škola vytváří vhodné podmínky pro rozvoj jejich talentu, ať je to práce navíc nebo rozšiřující učivo. 

Ve školním roce 2020/2021 kvůli nepříznivé epidemiologické situaci pracoval ve škole pouze Ekotým a Klub nadaných dětí, ostatní kroužky se neotevřely. 

Členové Ekotýmu uspořádali on-line Den Země a pod vedením členů Ekotýmu se žáci zapojili do Kampaně obyčejného hrdinství. 

Tématem schůzek KND bylo „Putování po České republice“, jelikož děti nemohly cestovat, luštily tzv. zašifrované výlety, lámaly si hlavu nad přesmyčkami, bystřily mysl vědomostními soutěžemi v prostředí Kahoot a jakmile todovolila epidemiologická situace, šly na procházku po okolí. Školní rok ukončily nádherným soutěživým odpolednem v Lesoparku v nedaleké obci Dobratice.

Žáci školy se během školního roku zapojili do různých projektů např. „Úžasná věda“, „Zdravý životní styl – aneb žiju zdravě, mám to v hlavě“ či „Rozhýbejme naši školu“.

Učitelé školy se zúčastnili mnoha školení, seminářů či webinářů. Vzdělávali se v oblastech IC technologií – robotika, ICT dovednosti; v oblasti polytechniky; v oblasti přírodních věd či čtenářské gramotnosti; v oblasti formativního hodnocení a dalších oblastech.

Mgr. Svatava Kubeczková a Mgr. Jana Kavková
učitelky 1. stupně ZŠ
V Dobré, 8. 2. 2022

» Archiv