ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Masarykova č.p. 563
Rychnov nad Kněžnou
516 01


Kontakt

+420 494 539 811

http://www.zsrychnov.cz

Redaktoři

  • Mgr. Josef Heřman
  • Mgr. Jitka Jarolímková

Naše škola již od roku 2005 otevírá v šestém ročníku speciální třídu pro talentované žáky. Učivo je zde probíráno do větší hloubky a v širších souvislostech. Děti jsou vedeny k samostatné tvořivé práci.

Ve školním roce 2020/2021 jsme měli spoustu plánů, ale přechod na distanční výuku nám je změnil, a tak jsme se museli naučit (učitelé i žáci) pracovat úplně jinak.

Výuka probíhala prostřednictvím Google Classroom. K obohacení výuky učitelé využívali program ALF, natáčeli výuková videa na You Tube, prostřednictvím různých aplikací vytvářeli podmínky pro skupinovou práci žáků.  Žáci byli zapojováni do projektů určených buď pro samostatnou práci žáka, anebo pro kolektivní práci ve skupinách. 

Přes omezení se nám podařilo uskutečnit spoustu aktivit, kdy se mohli zapojit jednotlivci, nebo i celé třídy. 

Pro všechny třídy 2. stupně naší školy byly zorganizovány např.  tyto aktivity:

  • matematicko-fyzikální soutěž ve městě,
  • anglosaský svátek Halloween v lese,
  • výzva tělocvikářů „vyběhat obrazec či nápis“.

V rámci projektu „Věda má budoucnost” podporovaném ŠKODA AUTO vznikly „matematické krabice“ plné pomůcek použitelných pro výuku matematiky na 2. stupni naší školy.

S dalšími akcemi pro jednotlivé třídy se můžete seznámit v rubrice „Aktuality“ (níže). V sekci Dokumenty najdete souhrnné informace o naší činnosti v minulých letech. Můžete také prozkoumat archiv našich aktualit.

Mgr. Jitka Jarolímková
zástupkyně ředitelky
V Rychnově nad Kněžnou, 6. 5. 2021

Program ALF odměňuje

30.6.2021 Mgr. Radka Polívková | Další informace...

Naše škola především díky učitelům fyziky využívá již řadu let program ALF, kde učitelé vytvářejí pro své žáky zajímavé testy, mohou zasílat své prezentace a zadávat práci, v posledních měsících se dá v tomto prostředí i chatovat.


Podpora nadání v Královéhradeckém kraji

7.6.2021 Mgr. Radka Polívková, ředitelka školy | Další informace...

    Dne 2. 6. 2021 se konala konference, která byla připravovaná několik měsíců a nakonec se musela uskutečnit online vzhledem k současné situaci. Vznikla ve spolupráci KAP a NPI.

     Hlavními tématy byly: Odlišnosti v intelektovém nadání, Jak se cítí nadaní žáci v prostředí školy, Identifikace kognitivně nadaných žáků, Jak začít s podporou nadání, Jaký systém podpory nadání na škole zvolit, Nadání a emoce.


Matematická krabice

7.5.2021 Mgr. Markéta Hadamová | Další informace...

Proč mít ve škole spousty pomůcek a každou využít jen jednou za rok? Neexistují nějaké dvě, tři univerzální, které obsáhnou matematiku celého druhého stupně ZŠ a navíc pomohou žákům "osahat si" probírané učivo?


Týden výzev ve 3. C

23.4.2021 Mgr. Miroslava Látalová | Další informace...

Jak ještě zpestřit distanční výuku? Jak se učit tak trochu jinak? Tak to zkusili žáci ze 3. C. V březnu měli „týden výzev“.


Matematické komiksy

23.4.2021 Mgr. Lucie Hamanová | Další informace...

Komix v matematice? Že to zní zvláštně? Vůbec ne!


Fy - Prč slaví 15 000 zhlédnutí na YouTube

3.4.2021 Mgr. Pavel Čtvrtečka | Další informace...

Rok a 15 dní po vystavení prvního výukového videa v rámci neočekávaného nástupu distanční výuky se podařilo překročit hranici 15 tisíc zhlédnutí.


Den, na který se těším

31.3.2021 Mgr. Lenka Serbousková | Další informace...

Netradiční doba si žádá netradiční postupy. Stylisticky nečistému formátu vypravování v čase budoucím dokázali žáci 7. B vdechnout duši, když ve svých pracích působivě odhalili podstatu pocitů asi každého z nás. Ať je ten den, na který se těšíme, ještě hezčí než v našich představách! A ať nám to čekání příjemně ubíhá!


Pokusy nejen s vodou

31.3.2021 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

To, že tekutina, která nám teče z vodovodního kohoutku, má spoustu neobyčejných vlastností, jsme zjistili při domácích pokusech.


Malování během

27.3.2021 Mgr. Tomáš Kasper | Další informace...

Březen je dalším měsícem, kdy žáci nemohou do školních budov. Většina učitelů se snaží stále vymýšlet nové a nové aktivity, aby děti jen neseděly doma.


Čtenářská výzva

27.3.2021 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

Svůj čtenářský deník si vedeme již od třetí třídy. Na konci měsíce se pak navzájem seznámíme s přečtenými knihami, s jejich dějem, hlavními postavami a navzájem se inspirujeme. Knížky si pak často navzájem půjčujeme nebo se dokonce stanou naším přáním například k narozeninám.


Čtvrťáci badatelé

21.11.2020 Mgr. Klára Solárová | Další informace...

Přírodovědné pokusy nás baví, i když je nemůžeme provádět ve třídě společně. Nevadí, provedli jsme dokumentaci a už teď se těšíme, až budeme výsledky svých zkoumání prezentovat ostatním spolužákům.


Vesmír

21.11.2020 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

Vše je poslední měsíce nějak jinak…


Václavák ve Včelném

21.11.2020 Táňa Vrbová | Další informace...

V době distanční výuky vítáme každou příležitost dostat se ven do přírody. A věřte, že se snažíme všichni: žáci, rodiče i učitelé.


„Chyť zločince“

21.11.2020 Mgr. Hana Klapalová | Další informace...

Správný detektiv nesedí jenom doma, ale pátrá a sbírá důkazy i venku v terénu. Kluci a holky z 3. A odložili na jeden den počítače a vydali se luštit šifry na vzduch.


Slabikářová slavnost v 1.C

21.11.2020 Mgr. Táňa Vrbová | Další informace...

Byl pátek 20. listopadu 2020 a do 1.C za zvuků královské fanfáry vjel jezdec na bujném oři.


Regionální olympiáda

24.10.2019 Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje | Další informace...

Ve čtvrtek ráno jsem jel na Olympiádu regionálních znalostí žáků druhého stupně základních škol v Rychnově nad Kněžnou.


Matematický orienťák

19.10.2019 Jitka Jarolímková | Další informace...

V pondělí 14. 10. se dvě družstva žáků naší školy (Míša Přikrylová, Majka Vilímková, Honza Koblic a Marek Nosál) zúčastnila Matematického orienťáku v Hradci Králové.


» Archiv