Naše škola se dlouhodobě snaží o vzdělávání nadaných žáků a přizpůsobení výuky jejich potřebám. Dosavadní formy práce s nadanými žáky:

• Obohacování učiva v rámci běžné výuky.
  • Ve škole je otevřen kroužek Klub zábavné logiky. Děti se zde věnují logickým úlohám, deskovým hrám, programování a robotice.
  • Účastníme se Logické olympiády
  • Nabízíme žákům kroužek zábavné logiky, šachový kroužek a mnoho dalších zájmových kroužků.
  • Účastníme se olympiád napříč všemi předměty. Probíhají i další vědomostní soutěže.
  • Probíhají preventivní programy ve spolupráci s Policií ČR, Ovoce do škol, Logická olympiáda. matematický Klokan a Pythagoriáda.
  • Pravidelná spolupráce s Pedagogickou fakultou JČU
  • Naše škola se profiluje i jako sportovní. V rámci sportovních výsledků dosahují žáci úspěchu v mnoha soutěžích.
  • Úzce spolupracující s pedagogicko psychologickými poradnami a SPC.
  • V nabídce školy je také Logopedie pro děti s vadami řeči.
  • Žáci mají možnost využívat ve výuce nadstandardní vybavení učeben - PC, tablety, knihovničky, slovníky...jejich používání během výuky.
  • Pravidelně uskutečňujeme projektové dny.
  • Jsme Fakultní základní škola.

Spolupráce s Mensou ČR

Od školního roku 2017/2018 jsou na naší škole otevřeny kluby pro nadané děti, ve kterých mají žáci 1. i 2. stupně možnost své nadání rozvíjet. Nadané děti jsme objevili díky testování Mensy ČR, které proběhlo v listopadu 2017 na naší škole. Děti se seznamují s různými hlavolamy, deskovými hrami, logickými úlohami, enigmatickými hádankami, programováním či robotikou.

Někteří žáci se zúčastnili matematických soutěží. Dva chlapci 4. tříd a jedna dívka 7. třídy řešili zadání finálového kola matematické soutěže PANGEA v Praze. Čtyři chlapci a dvě dívky 4. tříd byli úspěšní v řešení další matematické soutěže SPEEDMAT. Chlapci se navíc umístili mezi 20 nejlepších počtářů ze všech soutěžících. Jeden z nich řešil Pythagoriádu pro 5. ročník, školní kolo vyhrál a v okresním kole byl úspěšným řešitelem.

V příštím školním roce chceme v této činnosti pokračovat a vice se zapojit do soutěží, např. Logická olympiáda, Matematická olympiáda, soutěží v informatice, programování či robotice.