ZŠ Modřice, p.o. (okr. Brno-venkov)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Benešova 332
Modřice
664 42


Kontakt

+420 538 728 201

http://www.zsmodrice.org

Redaktoři

  • Mgr. Alena Lukášová

Naše škola má v současnosti 397 žáků (1.–9. ročník) a 15 dětí v ročníku nultém. Jsme plně organizovanou školou v blízkosti Brna, s vysokou pravděpodobností vyššího výskytu MIND (složení obyvatelstva, osídlování v posledních desetiletích).

Máme dostatek aktivních pedagogických pracovníků, kteří běžně do svých hodin zařazují aktivity pro rozvoj nadání (řešíme logické úlohy, nadaní mají možnost pracovat svým tempem, v hodinách pro práci s těmito dětmi využíváme dostupnou literaturu – např. Koumák).

Účastníme se Logické olympiády, Matematické olympiády, soutěže Klokan.

Na půdě naší školy probíhají předmětové olympiády, kterých se účastníme. Našim žákům nabízíme velké množství kroužků a zájmových aktivit, mimo jiné u nás probíhá kroužek Věda nás baví. V minulosti u nás probíhal kroužek Zábavné logiky pod hlavičkou Centra nadání.

Na druhém stupni jsou realizovány projektové dny: Zájmové dny a Projekt podpory přírodních a technických věd. V minulosti jsme také byli pilotní škola projektu Dotkni se 20. století.

Máme aktivní školní psycholožku, která se o problematiku nadaných intenzivně zajímá, organizuje Kroužek pro nadané.

V současnosti nemáme PPP identifikovaného mimořádně disponovaného jedince, ale máme čtyři děti s úpravou vzdělávání. Na zprávu dalšího dítěte čekáme.

Škola nově zakoupila licenci pro  trénink mozku Mentem, trénink mohou využívat děti nadané, ale i žáci s SPU. Plánujeme literární soutěž „Nepiš do šuplíku“. Prezentační dovednosti žáků bychom chtěli podpořit akcí „Ukaž co umíš, znáš a dovedeš“.

Mgr. Alena Lukášová
učitelka 1. stupně
V Modřicích, 11. 5. 2018

» Archiv