ZŠ Sever, Česká Lípa

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Školní 2520
Česká Lípa
470 01


Kontakt

+420 487 828 900

http://www.zs-sever.cz

Redaktoři

  • Mgr. Pavel Černý
  • Mgr. Romana Nenáhlová
  • Mgr. Jiří Vosála

Jsme školou, která spolupracuje s Mensou ČR. Na naší škole stále funguje „Severáčkův klub nadaných dětí a jejich rodičů – HEURÉKA“ (bližší informace se dozvíte na stránce Severáčkova klubu).

Na druhém stupni naší školy nadále pracuje biologický kroužek, který se letos zaměřil na botaniku. Žáci se pod vedením Ing. Jany Němcové zapojili do projektu Tajný život města. Cílem projektu je shromáždit co nejvíce fotografií rostlin a ty potom vkládat do mobilní aplikace PlantNet. Tato aplikace bude sloužit k identifikaci rostlin pomocí mobilního telefonu. Žáci tak vytvářejí jakýsi elektronický atlas rostlin. Nejen rostliny fotografovali a popisovali, ale také aplikaci propagovali na Dni Země. Velice nás těší, že se do této akce zapojili žáci především šestých a sedmých tříd, snad z nich vyrostou zdatní následovníci předcházejících úspěšných biologů a mineralogů, kteří sbírali úspěchy i na celostátních kolech různých soutěží. Kroužek Chytré hlavičky, ve kterém provádějí fyzikální a chemické pokusy žáci 8. a 9. tříd pod vedením paní učitelky Pospíšilové, se již stal nedílnou součástí rozvrhu zájemců z řad žáků 2. stupně. Kroužek začali navštěvovat zájemci o přírodní vědy i z nižších tříd 2. stupně. Své znalosti jistě uplatní při dalším studiu na středních školách.

Také ve školním roce 2016/2017 se naši žáci samozřejmě účastnili Logické olympiády. Školní kolo proběhlo v prvním říjnovém týdnu. Celkem se olympiády účastnilo 176 dětí. Z prvního a druhého stupně postoupili dva žáci do krajského kola.

Ve školním roce 2016/2017 se již naplno rozběhla výuka v opravených školních dílnách a podařilo se nám sehnat i kvalifikovaného pedagoga. Předmět pracovní vyučování se rázem stal jedním z nejoblíbenějších, a to kupodivu i pro dívky. Není tedy divu, že žáci 1. stupně vyhráli ve své kategorii Městem vyhlašovanou soutěž Šikovné ruce. Doufáme, že v tomto nastoleném trendu budeme pokračovat a do školy budou chodit rády i děti, které jsou nadané nejen v oblasti intelektu, ale i v oblasti manuální zručnosti.

V novém školním roce bychom chtěli, aby do klubu Heuréka chodilo více žáků a také bychom si přáli, aby se naši žáci nadále účastnili v co největším počtu školních kol různých olympiád a aby byli co nejúspěšnější v okresních a krajských kolech. Rádi bychom, aby se také rodiče případně zapojili do vedení některých kroužků, to se nám zatím nedaří.

Mgr. Jiří Vosála
zástupce ředitele školy
V České Lípě, 26. 7. 2017

» Archiv