ZŠ Sever, Česká Lípa

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Školní 2520
Česká Lípa
470 01


Kontakt

+420 487 828 900

http://www.zs-sever.cz

Redaktoři

  • Mgr. Pavel Černý
  • Mgr. Romana Nenáhlová
  • Mgr. Jiří Vosála

Jsme školou, která spolupracuje s Mensou ČR. Na naší škole stále funguje „Severáčkův klub nadaných dětí a jejich rodičů – HEURÉKA“ (bližší informace se dozvíte na stránce Severáčkova klubu).

Naším cílem je vyhledávat a rozvíjet různé typy nadání, a proto již několik let naše škola spolupracuje s Centrem nadání a s Dětskou Mensou, s jejichž pomocí vyhledáváme nadané žáky, se kterými dále pracujeme. Abychom takové děti objevili, probíhá na naší škole pravidelné testování různých oblastí inteligence. Ve školním roce 2018/2019 plánujeme nové testování IQ ve spolupráci s Mensou ČR, neboť ve školním roce 2017/2018 žádné takové testování neproběhlo.

Biologický kroužek se zapojil do výzkumu mokřadů v rámci projektu Perly kolem Nisy, který funguje i díky spolupráci se sdružením Čmelák Liberec. Do projektu se měly zapojit třídy české a jejich německé partnerské třídy, naše děti bohužel zatím nespolupracují s žádnou německou třídou a na partnera z Německa zatím čekají.

Dětem v Klubu chytrých hlaviček usnadňují bádání nové pomůcky. Pro své chemické a fyzikální pokusy úspěšně využívají výukovou stavebnici i-Triangle a Pasco systém, který umožňuje veškeré měřené hodnoty, či pokusy propojit s výpočetní technikou. Průběh pokusů i jejich výsledky tak mohou ukázat svým spolužákům ve vyučovacích hodinách.

Ve školním roce 2017/2018 s účastnilo 112 dětí všech tříd řešení Logické olympiády, dva žáci postoupili do krajského kola.

Abychom se seznámili s problematikou nadaných dětí, absolvujeme potřebné semináře a školení v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Důležité je také poznat zájmy dětí, abychom se mohli zaměřit na zájmové činnosti a mimoškolní aktivity pro nadané a pomoci jim s volbou budoucího povolání.

Mgr. Jiří Vosála
zástupce ředitele školy
V České Lípě, 9. 1. 2019

» Archiv