ZŠ a MŠ Libouchec, p.o.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Libouchec 157
Libouchec
403 35


Kontakt

+420 475 222 465

http://www.zsmslibouchec.eu

Redaktoři

  • Ing. Lenka Kalinová

Jsme spádová škola v obci Libouchec v Ústeckém kraji. Naši základní školu navštěvuje cca 190 žáků od první do deváté třídy. Mateřská škola je plně naplněna (56 dětí). Máme nadosah krásnou přírodu a blízko Tiské skály. Zúčastňujeme se pravidelně různých soutěží (včetně Matematické olympády, Logické olympiády, Klokánka, Náboje, přeboru v šachu, Pišqworek atp.) Snažíme se individuálně věnovat nadaným dětem ve vyučovacích hodinách i mimo ně. Každoročně nabízíme klub deskových her a logiky, klub čtenářů a další. Naši žáci se umísťují na předních místech soutěží a olympiád v rámci regionu, ale i kraje či republiky.  Jsou u nás spokojeni a většina z nich je na naši školu náležitě hrdá. Pravidelně sbíráme zkušenosti a informace o vzdělávání v dalších státech při výjezdech (např. Francie, Anglie, Dánsko, Švédsko).

Rozvoj nadání umožňujeme našim žákům také prostřednictvím základní umělecké školy Chabařovice, které poskytujeme prostory pro taneční, výtvarný i hudební obor.  Sportovně nadané děti podchytí zase trenér karate nebo přímo náš pan učitel tělesné výchovy, který se rovněž s dětmi účastní řady sportovních soutěží. 

Uvažujeme o účasti v dalších soutěžích pro nadané děti. Rádi bychom objevovali v dětech nadání v různých oblastech. Chceme obnovit šachový kroužek, který u nás donedávna fungoval. Naší snahou je také obnovit tradici  besed a přednášek pro rodiče nadaných žáků a veřejnost (v minulosti u nás přednášela PhDr. Eva Vondráková, předsedkyně Společnosti pro talent a nadání). 

Ing. Lenka Kalinová
učitelka matematiky
V Libouchci, 1. 9. 2019

» Archiv