ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Březinova 52, p.o.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Březinova 1383/52
Ostrava-Zábřeh
700 30


Kontakt

+420 596 784 375

https://www.zs-brezinova.cz

Redaktoři

  • RNDr. Jan Vermiřovský, Ph.D., MBA, LLM, MPA, MSc.

Naše škola zahrnuje mateřskou a základní školu. Je tvořena cca 50 dětmi mateřské školy a cca 300 žáky školy základní. Škola je situována v nízké zástavbě rodinných a činžovních domů. Naše vybavení umožňuje komplexní rozvoj žáků. V posledních letech jsme díky projektům a grantům získali adekvátní vybavení pro rozvoj logických schopností žáků a rozvoj robotiky. Škola je vybavená na výborné úrovni také multimediálními technologiemi a pomůckami pro rozvoj v oblasti přírodovědného vzdělávání napříč od MŠ až po druhý stupeň ZŠ.

Ve škole je příjemné rodinné klima, podporující rozvoj a individuální přístup k dětem a žákům. O identifikaci a rozvoj dětí a žáků se stará většina pedagogických pracovníků. Koordinaci provádí tým šesti pedagogů.

Naše škola je úspěšná v získávání finančních prostředků v oblasti talentmanagementu (od roku 2017 jsme získali bezmála 5 mil. Kč na vybavení a aktivity žáků profilující se v konkrétních oblastech).

Vytváříme zejména následující podmínky pro vzdělávání nadaných dětí:

  1. Rozvoj pedagogických pracovníků pro práci s talentovanými žáky – naše škola je zapojena do projektu Škola4 (jsme partnerskou organizaci), učitele se rozvíjí v možnostech individualizace práce se žáky a přístupu k nim.
  2. Aktivity pro žáky:
    • zapojení do soutěží (Logická olympiáda, přírodovědné soutěže a olympiády),
    • kroužek Šachy do škol,
    • kroužky se zaměřením na robotiku, polytechniku a virtuální realitu.
RNDr. Jan Veřmiřovský, Ph.D., MBA, LLM, MPA, MSc.
ředitel školy
V Ostravě, 23. 10. 2022

» Archiv