ZŠ a MŠ Pustá Polom, p.o. (okr. Opava)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Opavská 39
Pustá Polom
747 69


Kontakt

+420 553 776 101

https://zsppolom.cz

Redaktoři

  • Mgr. Xenie Obšilová

Naše škola je spádovou školou pro 3 obce, její kapacita je kolem 300 žáků. Vzdělávacím mottem je Senecův citát: „Učíme se pro život, ne pro školu!“ Snažíme se jej naplňovat přístupem respektu a respektování. Největší devizou je bezpečná atmosféra, ve které se děti nebojí komunikovat jak mezi sebou, tak s dospělými.

Nadaným dětem se věnujeme zatím hlavně individuálním přístupem. Používáme některé iniciující výukové metody, jako je např. RWCT, Hejného matematika či ABAKU. Ve škole působící kroužky zábavné logiky a deskových her.

Spolupráce s Mensou ČR

Naše škola začala spolupracovat s Mensou v loňskem roce, kdy se žáci účastnili Logické Olympiády napříč ročníky. Někteří byli úspěšnými řešiteli i pro Krajské kolo. V prosinci 2022 žáci naší školy absolvovali testování IQ v počtu 48. Z toho máme 5 žáků vysoce nadprůměrných. V rámci práce s nadanými žáky jsme se jim věnovali 4 roky v Klubech deskových her.

Jsme také proškoleni v užívání ABAKU, které pravidelně zařazujeme v hodinách matematiky. Tu od 1. třídy vyučujeme podle Hejného metody již 10 let. Naši žáci zaujímají přední místa v přijímacích řízeních na gymnázia a maturitní obory. Pro nastavení činností ve školním roce 2023/24 plánujeme kroužek zábavné logiky a deskových her, nadále spolupracovat s vzdělávacími institucemi, abychom se mohli nadaným žákům věnovat s náležitou profesionalitou.

Mgr. Xenie Obšilová
učitelka 1. stupně
V Pusté Polomi, 13. 4. 2023

» Archiv