Gymnázium Česká, České Budějovice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Česká 142/64
České Budějovice
370 21


Kontakt

+420 386 356 884

http://www.gymceska.cz

Redaktoři

  • Mgr. Vladislava Štoudková

Charakteristika školy

„Ani jeden mladý člověk není tak nešikovný, aby nedospěl k úspěchu aspoň v jedné věci, když je vytrvalý.“ (Leonardo da Vinci)

Všeobecné a sportovní gymnázium s akcentem na rozvoj potenciálu kognitivně nadaných, motivovaných a sportovně talentovaných žáků. Škola má zhruba 470 žáků, vzdělávají se v ní žáci čtyřletého všeobecného, čtyřletého sportovního a osmiletého všeobecného zaměření.

Naše škola se stala v roce 2012 Vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání pro Jihočeský kraj. Od roku 2015 jsme navíc i první střední Referenční školou společnosti Microsoft v ČR. 

Každoročně dosahují studenti gymnázia významných úspěchů ve vědomostních a sportovních soutěžích na regionální i republikové úrovni. Ve školním roce 2016/2017 získali naši studenti celkem pět medailí, z toho tři zlaté, za Středoškolskou odbornou činnost. Podobně jako v minulých letech se naše gymnázium zúčastnilo soutěže Bobřík informatiky. Máme velkou radost, že v kategorii Senior se v krajském kole osm našich žáků umístilo v TOP 30, postoupilo do ústředního kola a stalo se v soutěži Bobřík informatiky nejúspěšnější školou v Jihočeském kraji.

Volnočasové aktivity, práce s nadanými žáky

Významnou složkou výchovy a vzdělávání na našem gymnáziu tvoří od školního roku 2012/2013 pravidelné kroužky, kluby a další příležitostné volnočasové aktivity: kroužek chemie, biologie, přírodopisu, fyziky, geografie, divadelní kroužek, pěvecký sbor, robotický kroužek, konverzace s rodilým mluvčím (Aj), kroužek florbalu či celoškolní recitační soutěž s dlouholetou tradicí.

Ve  školním roce  2015/2016 zahájil svou činnost Klub přátel Jihočeského divadla. Koncem školního roku vznikl nový školní časopis Magazín 64, který se hned v následujícím školním roce umístil na druhém místě v soutěži o nejlepší studentský časopis Jihočeského kraje v kategorii víceletých gymnázií.

Dále jsou žáci zapojeni do celé řady projektů (Connecting Classrooms, Otevřená věda, projekt ve spol. s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a polskou partnerskou školou: Nalézání zmizelých osudů, Běh Olympijského dne, výměnný studentský program EUROREGIO „Gastschuljahr“, Projekt UNESCO „Timeproject“, mezinárodní jazykový projekt „Edison”, Program InGenius apod.) a účastní se pravidelně Logické olympiády. Vynikajícího výsledku dosáhl náš student v krajském kole Logické olympiády 2016, v němž obsadil 2. místo a postoupil tak do celostátního finále v Praze.

Spolupráce s Mensou ČR

V roce 2017 se zahájila spolupráce již tradičně na Dni otevřených dveří Gymnázia. Zde členové místní skupiny hráli s příchozími různé hry, řešili hlavolamy a informovali je o Mense, možnostech stát se jejím členem a o dalších mensovních aktivitách. O dva týdny později se pokračovalo s hraním her na „Odpoledni plném her,“ které se pořádá na naší škole pravidelně jedenkrát měsíčně. Během dvou hodin si může kdokoli z gymnázia i široké veřejnosti přijít zahrát např. Dixit, Othello, nejstarší strategickou hru Go, Ticket to Ride, nepálskou hru Bagh Chal, Halali atd. Máme ale výběr i pro menší děti, jako Farmář, Plný kurník, Double Kids, Matfyzácké člověče, nezlob se! a další. V tento den mají také osoby starší 14 let možnost nechat si otestovat své IQ.

Mgr. Vladislava Štoudková
učitelka NJ a ČJ
V Českých Budějovicích, 16. 10. 2017

» Archiv