ZŠ J. K. Tyla a MŠ Písek

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Tylova č.p. 2391
Písek
397 01


Kontakt

+420 382 215 104

http://www.zstylova.cz

Redaktoři

  • Mgr. Jana Mohňanská

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Ve školním roce 2019/2020 měli žáci opět možnost navštěvovat Klub zábavné logiky. Díky projektu OP VVV Podpora na Tylovce II, byli žáci rozděleni do dvou skupin. 

Skupina žáků 1.–2. tříd se scházela každé úterý pod vedením paní asistentky Lenky Šindelářové. Při setkáních ve škole si žáci mohli kromě kvízů a křížovek vyzkoušet různé sudoku, přesmyčky, hledání rozdílů, čtyřsměrky i osmisměrky, ale také se seznámili s čínským tangramem.

Po znovuotevření školy pokračoval Klub se svými aktivitami venku. Žáci si například vyzkoušeli skákat panáka postupně dle vypočtených příkladů, hledali předmět dle několika nápověd, mohli si projít nebo proběhnout trasu dle číselného kódu. 

S paní učitelkou Janou Mohňanskou se každé úterý na dvě vyučovací hodiny setkávali žáci 3.–5. tříd. Během svých setkání žáci plnili různé logické úlohy, programovali Ozoboty, které má škola nově k dispozici a nezahálely ani sady Lego Wedo.

Během uzavření škol se podařilo s dětmi komunikovat přes aplikaci Teams. Po návratu do školních lavic pokračovaly aktivity Klubu v přírodě. 

Na začátku školního roku se tradičně naši žáci zapojili do Logické olympiády, kterou organizuje Mensa České republiky.


Ve školním roce 2020/2021 činnost Klubů zábavné logiky pokračovala. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jednu skupinu tvořili žáci 1.–2. tříd. Do druhé skupiny byli zařazeni žáci z 3.–5. tříd. Schůzky byly naplánované na úterní odpoledne v rozsahu dvou vyučovacích hodin.

Vzhledem k složité situaci ve školách způsobené pandemií COVID-19 se některé schůzky uskutečnily v online prostředí. Využívali jsme aplikaci Microsoft Teams. Během schůzek starší žáci řešili logické úlohy, šifry, skládali origami, hráli online hry, zopakovali si dopravní výchovu. Kuchyně u nich doma se proměnily v laboratoře, kde žáci prováděli různé pokusy. 

Pro ty mladší byly připraveny hlavně různé hry na paměť, sčítací bingo, hledání rozdílů, luštění slovních rébusů i matematických hlavolamů. Mohli se také seznámit s čínským tangramem a vyzkoušet si kreslit různé obrázky jedním tahem. 

Během října se žáci naší školy zapojili do Logické olympiády, kterou organizuje Mensa ČR.

Podrobnější charakteristiku školy najdete v našich Dokumentech.

Mgr. Jana Mohňanská
učitelka 1. stupně
V Písku, dne 8. 2. 2022

» Archiv