Herní kluby Mensy

Přehled odborných článků na téma „Herní kluby Mensy“, které jste sepsali Vy sami nebo Vaši kolegové z celé ČR. Chcete napsat další článek k tématu? Návod najdete na stránce Jak založit nový článek?

Aktuální seznam klubů najdete v samostatné sekci Herní kluby Mensy.

Hry v herním klubu: ukázka vhodných her pro předškolní děti

23.8.2012 Marie Čermáková | Další informace...

Váháte, jaké hry nakoupit pro Váš herní klub? Zde Vám přinášíme inspiraci, jaké hry se hodí zejména pro děti předškolního věku.


Herní klub rodičů a dětí při MŠ

25.10.2010 Marie Čermáková | Další informace...

Článek přináší náhled do činnosti herního klubu rodičů a dětí při MŠ. Tyto kluby vznikají za pomoci Mensy ČR ve školách všech úrovní. Jejich cílem je podpora nadaných dětí ve školách a podpora rozvoje rozumových dovedností prostřednictvím logických, strategických a jiných společenských her specializovaných na tuto oblast.


Inspirativní hry a hlavolamy pro obohacení výuky

12.7.2010 Jitka Fořtíková | Další informace...

Příspěvek přináší aktuální seznam her a hlavolamů, které je možné využívat ve výuce nadaných dětí a žáků či práci školního klubu. Hry jsou řazeny dle oblastí rozumových schopností, na které se zaměřují, stručně jsou popsány herní principy a doporučený věk.


Maxík – herní klub při MŠ Holýšov

18.6.2010 Marie Čermáková | Další informace...

V tomto článku Vám přibližujeme činnost herního klubu Mensy na úrovni mateřské školy. Klub Maxík usiluje o podporu rozvoje rozumových schopností, logického myšlení, prostorové představivosti, koncentrace a plánování - to vše na úrovni běžné MŠ.