Aktivity pro děti ve Vašem kraji

  • na mapě ČR: klikněte na Váš kraj
  • na mapě kraje: klikněte na barevný puntík
  • podrobnější nápověda: Jak používat mapku?

Královéhradecký kraj

Online kroužky Intellectus

20.9.2021 | Další informace...

Pro děti z celé ČR jsme připravili možnost zapsat se online kroužků Intellectus, aby svůj volný čas trávily produktivně a zábavně a zároveň nemusely za výukou nikam dojíždět. Online kroužky probíhají z pohodlí Vašeho domova, kam Vám pomocí internetu přinášíme programovací výzvy pro začátečníky i pokročilejší nebo badatelské a přírodovědné úkoly pro děti už od 8 let! Akci nepořádá Mensa ČR.


Program ALF odměňuje

30.6.2021 Mgr. Radka Polívková | Další informace...

Naše škola především díky učitelům fyziky využívá již řadu let program ALF, kde učitelé vytvářejí pro své žáky zajímavé testy, mohou zasílat své prezentace a zadávat práci, v posledních měsících se dá v tomto prostředí i chatovat.


Podpora nadání v Královéhradeckém kraji

7.6.2021 Mgr. Radka Polívková, ředitelka školy | Další informace...

    Dne 2. 6. 2021 se konala konference, která byla připravovaná několik měsíců a nakonec se musela uskutečnit online vzhledem k současné situaci. Vznikla ve spolupráci KAP a NPI.

     Hlavními tématy byly: Odlišnosti v intelektovém nadání, Jak se cítí nadaní žáci v prostředí školy, Identifikace kognitivně nadaných žáků, Jak začít s podporou nadání, Jaký systém podpory nadání na škole zvolit, Nadání a emoce.


Matematická krabice

7.5.2021 Mgr. Markéta Hadamová | Další informace...

Proč mít ve škole spousty pomůcek a každou využít jen jednou za rok? Neexistují nějaké dvě, tři univerzální, které obsáhnou matematiku celého druhého stupně ZŠ a navíc pomohou žákům "osahat si" probírané učivo?


Týden výzev ve 3. C

23.4.2021 Mgr. Miroslava Látalová | Další informace...

Jak ještě zpestřit distanční výuku? Jak se učit tak trochu jinak? Tak to zkusili žáci ze 3. C. V březnu měli „týden výzev“.


Matematické komiksy

23.4.2021 Mgr. Lucie Hamanová | Další informace...

Komix v matematice? Že to zní zvláštně? Vůbec ne!


Fy - Prč slaví 15 000 zhlédnutí na YouTube

3.4.2021 Mgr. Pavel Čtvrtečka | Další informace...

Rok a 15 dní po vystavení prvního výukového videa v rámci neočekávaného nástupu distanční výuky se podařilo překročit hranici 15 tisíc zhlédnutí.


Den, na který se těším

31.3.2021 Mgr. Lenka Serbousková | Další informace...

Netradiční doba si žádá netradiční postupy. Stylisticky nečistému formátu vypravování v čase budoucím dokázali žáci 7. B vdechnout duši, když ve svých pracích působivě odhalili podstatu pocitů asi každého z nás. Ať je ten den, na který se těšíme, ještě hezčí než v našich představách! A ať nám to čekání příjemně ubíhá!


Pokusy nejen s vodou

31.3.2021 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

To, že tekutina, která nám teče z vodovodního kohoutku, má spoustu neobyčejných vlastností, jsme zjistili při domácích pokusech.


Malování během

27.3.2021 Mgr. Tomáš Kasper | Další informace...

Březen je dalším měsícem, kdy žáci nemohou do školních budov. Většina učitelů se snaží stále vymýšlet nové a nové aktivity, aby děti jen neseděly doma.


Čtenářská výzva

27.3.2021 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

Svůj čtenářský deník si vedeme již od třetí třídy. Na konci měsíce se pak navzájem seznámíme s přečtenými knihami, s jejich dějem, hlavními postavami a navzájem se inspirujeme. Knížky si pak často navzájem půjčujeme nebo se dokonce stanou naším přáním například k narozeninám.


Čtvrťáci badatelé

21.11.2020 Mgr. Klára Solárová | Další informace...

Přírodovědné pokusy nás baví, i když je nemůžeme provádět ve třídě společně. Nevadí, provedli jsme dokumentaci a už teď se těšíme, až budeme výsledky svých zkoumání prezentovat ostatním spolužákům.


Vesmír

21.11.2020 Mgr. Marcela Ježková | Další informace...

Vše je poslední měsíce nějak jinak…


Václavák ve Včelném

21.11.2020 Táňa Vrbová | Další informace...

V době distanční výuky vítáme každou příležitost dostat se ven do přírody. A věřte, že se snažíme všichni: žáci, rodiče i učitelé.


„Chyť zločince“

21.11.2020 Mgr. Hana Klapalová | Další informace...

Správný detektiv nesedí jenom doma, ale pátrá a sbírá důkazy i venku v terénu. Kluci a holky z 3. A odložili na jeden den počítače a vydali se luštit šifry na vzduch.


Slabikářová slavnost v 1.C

21.11.2020 Mgr. Táňa Vrbová | Další informace...

Byl pátek 20. listopadu 2020 a do 1.C za zvuků královské fanfáry vjel jezdec na bujném oři.


Environmentální vzdělávání v době digitalizace a automatizace

Environmentální vzdělávání – v době klimatických změn a otázek ohledně zelené ekonomiky a odpovědné spotřeby téma stále aktuálnější. Jak ale environmentální vzdělávání konkrétně uchopit? A jak do něj promítnout trendy digitalizace a automatizace? Jak učit sebe a případně i své žáky a studenty o ekologických tématech inovativním a moderním způsobem? A jak toto téma promítnout do vzdělávání nadaných a talentovaných žáků? Možnou odpověď na tyto otázky nabízí projekt DEEDU (Digital Environmental Education) podpořený programem Erasmus+, který v České republice realizuje nezisková organizace EDUcentrum.


Praktické materiály pro vzdělavatele dospělých – Neuroandragogika v praxi.

29.10.2019 EDUcentrum | Další informace...

Projekt „Neuroandragogika proti exkluzi“, který realizovala nezisková organizace EDUcentrum společně s dalšími pěti partnery z Polska, Rakouska, Velké Británie a Řecka, přinesl řadu praktických materiálů přímo využitelných ve vzdělávání dospělých. Projekt byl podpořen Evropskou komisí v rámci programu Erasmus+ a po dvou letech realizace se blíží ke svému konci. Výstupy projektu najdete ve čtyřech jazycích včetně češtiny zde.


Regionální olympiáda

24.10.2019 Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje | Další informace...

Ve čtvrtek ráno jsem jel na Olympiádu regionálních znalostí žáků druhého stupně základních škol v Rychnově nad Kněžnou.


Matematický orienťák

19.10.2019 Jitka Jarolímková | Další informace...

V pondělí 14. 10. se dvě družstva žáků naší školy (Míša Přikrylová, Majka Vilímková, Honza Koblic a Marek Nosál) zúčastnila Matematického orienťáku v Hradci Králové.


Bádání s nadšením

1.10.2019 Kateřina Vágnerová (Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185), Jana Rožňová (Masarykova základní škola Janovice nad Úhlavou) | Další informace...

Plná verze konferenčního příspěvku na téma „badatelská činnost v Klubech nadaných dětí na prvním stupni ZŠ“, prezentovaného na konferenci Veletrh nápadů učitelů fyziky ve dnech 30. 8. – 1. 9. 2019 v Hradci Králové.


» Archiv