Jak používat mapku aktivit pro děti ve Vašem kraji?

Mapka je určena především pro nadané děti a jejich rodiče, kteří se zajímají o kluby, školy či jiné subjekty spolupracující s Mensou v okolí jejich bydliště. Pro větší přehlednost jsme zvolili zobrazování po jednotlivých krajích. V každém kraji se zobrazuje až pět různých typů pracovišť (každý typ je označen jinou barvou):

NTC školky
Kluby nadaných dětí
Školy spolupracující s Mensou
Herní kluby
Partnerské organizace

Návštěvník stránek získá přehled o všech pracovištích v daném kraji i základní údaje o nich po několika kliknutích myši, přičemž ovládání mapky je zcela intuitivní:

Krok č. 1: Volba kraje

Najeďte kurzorem myši nad oblast zvoleného kraje (na mapce) či nad jeho název (v menu vlevo). Kliknutím potvrďte zvolený kraj.

volba kraje

Krok č. 2: Volba typu pracoviště

Pomocí menu v pravém levém rohu stránky (A) zvolte typ pracoviště, o které se zajímáte. Lze přitom zvolit i více než jeden typ, dokonce můžete nechat „zobrazit vše“ (viz stejnojmenné tlačítko). Na mapě se zobrazuje poloha všech pracovišť tohoto typu (znázorněno puntíky odpovídající barvy, B).

Poznámka: Některé typy pracovišť nejsou dostupné ve všech krajích. V takovém případě se na mapě neobjeví žádný puntík odpovídající barvy.

volba typu pracoviště

Krok č. 3: Volba konkrétního pracoviště (dříve zvoleného typu) a zobrazení podrobnějších informací o něm

Na mapě najeďte kurzorem myši nad pracoviště, o které se zajímáte a klinutím svou volbu potvrďte. Objeví se menší okénko (A) s názvem a adresou tohoto pracoviště a s odkazem „další informace“: kliknutím na odkaz se dostanete přímo na detailní výpis daného pracoviště (B).

A: Název a adresa zvoleného pracoviště

název a adresa zvoleného pracoviště

B: Detailní výpis zvoleného pracoviště

detailní výpis zvoleného pracoviště