Aktivity pro děti ve Vašem kraji
- na mapě ČR: klikněte na Váš kraj
- na mapě kraje: klikněte na barevný puntík
- podrobnější nápověda: Jak používat mapku?
Liberecký kraj

Za hmyzem do terénu! + Migranti v našem městě (distanční exkurze Talnetu, jaro 2021)
Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pochází vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy? Chcete si zalétat s dronem? Dovedete zůstat v létě cool? Program Talnet připravil T-exkurze pro nadané žáky a žáky se zájmem o problematiku dvě T-exkurze, které se vzhledem k opatřením uskuteční distančně.
Centrum pro talentovanou mládež (CTM): objevitelské programy online pokračují
Centrum pro taletovanou mládež (CTM) děkuje všem rodičům i dětem za přízeň v minulém roce a ohlasy na Objevitelský program. I v novém roce bude v tomto programu pokračovat a připravovat pro zájemce další témata. Vybírat a kombinovat můžete témata pro úterý, středy a čtvrtky. Organizátoři věří, že online lekce budou děti bavit!
Dárkové poukazy na letní příměstské tábory pro děti
Lámete si hlavu, co by mohlo Vašim dětem udělat radost pod stromeček? Chcete nás podpořit i v této nelehké době? Máme pro Vás poukázky na letní příměstké tábory.
Environmentální vzdělávání v době digitalizace a automatizace
Environmentální vzdělávání – v době klimatických změn a otázek ohledně zelené ekonomiky a odpovědné spotřeby téma stále aktuálnější. Jak ale environmentální vzdělávání konkrétně uchopit? A jak do něj promítnout trendy digitalizace a automatizace? Jak učit sebe a případně i své žáky a studenty o ekologických tématech inovativním a moderním způsobem? A jak toto téma promítnout do vzdělávání nadaných a talentovaných žáků? Možnou odpověď na tyto otázky nabízí projekt DEEDU (Digital Environmental Education) podpořený programem Erasmus+, který v České republice realizuje nezisková organizace EDUcentrum.
Praktické materiály pro vzdělavatele dospělých – Neuroandragogika v praxi.
Projekt „Neuroandragogika proti exkluzi“, který realizovala nezisková organizace EDUcentrum společně s dalšími pěti partnery z Polska, Rakouska, Velké Británie a Řecka, přinesl řadu praktických materiálů přímo využitelných ve vzdělávání dospělých. Projekt byl podpořen Evropskou komisí v rámci programu Erasmus+ a po dvou letech realizace se blíží ke svému konci. Výstupy projektu najdete ve čtyřech jazycích včetně češtiny zde.
Bádání s nadšením
Plná verze konferenčního příspěvku na téma „badatelská činnost v Klubech nadaných dětí na prvním stupni ZŠ“, prezentovaného na konferenci Veletrh nápadů učitelů fyziky ve dnech 30. 8. – 1. 9. 2019 v Hradci Králové.
Péče o nadané žáky na ZŠ Školní v České Lípě
Zatímco na péči o žáky se zdravotním postižením, specifickými poruchami učení či sociálně znevýhodněným jsme si již v našich školách zvykli, problematika nadání a nadaných žáků dosud není v popředí zájmu širší pedagogické veřejnosti. Přesto právě nadaní žádi často vyžadují specifické vzdělávací přístupy, jejichž plánování a začleňování do výuky je náročné. Domníváme se, že prací s takovýmito dětmi budeme v budoucnu schopni udržet krok s okolním světem a jedině tak se naše budoucí generace stane konkurenceschopnou.
» Archiv