Seminář Krizový management pro ředitele škol

Nejlepší řešení vážného problému je takové, když nedovolíte, aby to zašlo až tak daleko. Jak předcházet problémům a konfliktním situacím ve škole? Lze vůbec dosáhnout ideálního stavu, takže problémy buď vůbec nenastanou, nebo je zachytíte v prvních náznacích a tím pádem v okamžiku, kdy je jejich řešení ještě relativně snadné? A co k tomu potřebujete? Návod, nástroje i řešení vám dáme na našem nejnovějším specializovaném semináři pro vedení škol.

Mgr. Miloslav Hubatka
11.5.2016, 9:00  —  11.5.2016, 14:00
1700 Kč
ZŠ a MŠ Jana Železného, sídl. Svobody 3578/79, 796 01 Prostějov

Seminář pořádaný spolkem Svět vzdělání proběhne ve středu 11. května 2016 od 9:00 na ZŠ Jana Železného v Prostějově, Sídl. svobody 79.

Další informace najdete na http://www.hubatkaconsulting.cz/krizovy-management-pro-reditele-skol

Časový harmonogram

  • Registrace, káva: 8:30
  • Zahájení: 9:00
  • Ukončení: 14:00

Cena semináře činí 1700 Kč na osobu. Tuto částku prosím posílejte (současně s on-line přihláškou) na účet č. 739 99 22 12 /2010.

Kontakt, dotazy: Martina Hrůzová, info@svetvzdelani.cz, 739 99 22 12

Obsah semináře

Krizový management nabízí zcela nový přístup k modernímu školskému managementu. Současně nabízí zcela odlišný pohled na problémy, krize a efektivní řízení školy. Cílí na prvotní příčiny a na jádro problémů.
Přesně mapuje klíčové oblasti a zdroje nejčastějších problémů. Současně nabízí pro každou oblast konkrétní indikátory problémů v jejich počátečním stavu a náznacích. Pro lepší orientaci a přehlednost vše dostanete v přesné mapě, pomocí které si i později můžete kdykoliv udělat vlastní analýzu a tím lépe zaměřit své snažení a řešení.
Samozřejmostí je i vaše proškolení na účinná řešení – na nejčastější zdroje problémů a situací, které v současnosti ve školách nastávají. (Podobné situace a problémy řeší většina škol v ČR bez ohledu na velikost a typ školy.) Současně vám pomůžeme najít i řešení na specifické a odlišné obtíže, které se na vaší škole mohou objevit.

V čem se odlišuje

Nabízí komplexní pokrytí hlavních oblastí školské problematiky a v nich kritických oblastí. Nezaměřuje se jen výběrově po některých aspektech, ale skenuje celý záběr, ale u nejčastějších a nejožehavějších témat a problémů se zastavíme a probereme do detailu.
Nabízí nejen analytickou část, ale i konkrétní řešení-  opět vyzkoušená a realizovaná v praxi.
Sdílíme dobrá i méně dobrá řešení problémů z každodenního života a na nich ukazujeme principy i konkrétní kroky vedoucí k optimálnímu řešení.
Celková užitečnost spočívá nejen v přesném zacílení na jádro problému, ale současně dostanete nástroj, ke kterému se můžete pravidelně vracet, použít jej kdykoliv bude třeba a to nejen na řešení problému, ale hlavně v oblasti prevence a strategického plánování.

Komu je určen

Seminář je vhodný pro ředitele, jejich zástupce a zřizovatele  všech typů škol
Začínajícím ředitelům, kteří si chtějí vyladit svoji školu a současně chtějí hned od počátku úspěšně předcházet nejrůznějším problémům a krizím, aby neztráceli čas a energii tam, kde není nutno
Zkušeným ředitelům s dlouhodobou praxí, kteří jsou současně dobrými lídry, kteří neustále pracují na vylepšení svých škol a neustále porovnávají a prověřují své systémy, aby dosáhli optimálního stavu a neustále se drželi na špici pelotonu.
Budoucím ředitelům, kteří potřebují zmapovat své budoucí pracoviště, připravit se na konkurz a vypracovat opravdu dobrou a funkční koncepci.

 

 

 


On-line přihlašování je uzavřeno. Chcete-li se přesto pokusit přihlásit (to lze pouze v případě, že je ještě volná kapacita), kontaktujte prosím organizátora přímo. Příslušný kontakt najdete výše.

Seznam přihlášených:

Zpět