Jak vložit nový dokument?

Ke vkládání nových dokumentů slouží ikonka „Dokumenty“ v Uživatelském rozhraní. Po kliknutí na ikonku „Dokumenty“ se objeví tlačítko „NOVÝ SOUBOR“ a pod ním výpis souborů/dokumentů, které již existují v databázi a u nichž jste veden(a) jako redaktor(ka).

Přehled souborů/dokumentů konkrétního redaktora (ukázka):

přehled souborů/dokumentů konkrétního redaktora (ukázka)

Po kliknutí na tlačítko „NOVÝ SOUBOR“ se Vám zobrazí následující formulář:

formulář pro vložení nového souboru/dokumentu

Nápověda k vyplnění jednotlivých položek formuláře:

  • SOUBOR – tlačítko pro výběr souboru na Vašem počítači
  • (URL – toto políčko se uplatní pouze v případě, že nevkládáte dokument, nýbrž odkaz)
  • NÁZEV – zvolte si prosím co nejvýstižnější název Vašeho dokumentu
  • POPIS – nepovinné; zde můžete upřesnit, co je obsahem Vašeho dokumentu (uživatelé tak získají přehled, aniž by dokument museli stáhnout na svůj počítač)
  • TYP – zde si můžete zvolit, zda bude dokument přístupný komukoli nebo jen užší skupině přihlášených uživatelů; viz Omezení práv přístupu pro neregistrované uživatele (soubory, fotografie)
  • ZOBRAZUJE SE KATEGORII PRACOVIŠŤ – souvisí s nastavením práv přístupu; viz Omezení práv přístupu pro neregistrované uživatele (soubory, fotografie)
  • PATŘÍ PRACOVIŠTI – tato položka by měla být již automaticky zatržena (podbarvena šedě): mělo by být zvoleno pouze Vaše pracoviště; chcete-li, aby přístup k editaci této fotogalerie mělo i nějaké další pracoviště (popř. více pracovišť), můžete je v seznamu zvolit také: více pracovišť můžete zvolit klikáním myší za přidržení klávesy Ctrl (každopádně to Vaše by mělo být zatrženo také)
  • AUTOR – uveďte prosím jméno a příjmení autora, je-li známo
  • VYTVOŘENO – bude se zobrazovat jako datum vytvoření dokumentu (v drtivé většině případů budete zřejmě zadávat dnešní datum). Podle potřeby lze však nastavit i jiné datum než to, kdy byla dokument skutečně vytvořen – pokud například z nějakého důvodu chcete, aby dokument vypadal jako měsíc starý apod. Podle data vytvoření se navíc dokumenty řadí ve výpisu u Vašeho pracoviště.
  • AKTIVOVÁNO – přepínač musí být v poloze „Ano“, pokud chcete, aby se dokument zobrazoval na webu. Nastavíte-li polohu „Ne“, dokument zůstane zachován v databázi, ale na webu se zobrazovat nebude (můžete jej však kdykoli zase nastavit do polohy „Ano“).

Poznámka: Ostatní políčka viditelná ve formuláři, která nejsou zmíněna v tomto seznamu, jsou rozšiřující informace, které ve většině případů nebudete potřebovat.