Pro učitele: Přihlašte se k odběru novinek

Mensa ČR rozesílá prostřednictvím e-mailu nepravidelný newsletter učitelům a dalším pracovníkům ve školství, kteří o to projeví zájem. Jedná se převážně o upoutávky na nadcházející akce pro děti i učitele: Logická olympiáda, konference, přednášky, semináře, školení apod. Rádi bychom touto cestou oslovili ředitele škol, jejich zástupce, výchovné poradce i konkrétní učitele. Máte-li zájem o odběr novinek z některé z těchto oblastí, přihlašte se prosím k odběru newsletteru:

Newsletter pro školy – přihláška k odběru

Z našich akcí

Přemýšlíte nad tím, zda má cenu přihlašovat se k odběru dalšího newsletteru a zda to není zbytečné zahlcování Vaší e-mailové schránky? Posuďte sami, zda byste chtěli dostávat upoutávky na námi pořádané akce. Kliknutím na název některé z níže uvedených akcí si můžete přečíst dojmy účastníků.

Konference

Mensa ČR každoročně pořádá jednodenní (výjimečně dvoudenní) konference určené učitelům, kteří se zajímají o práci s nadanými dětmi a studenty. Jejich náplní jsou přednášky a workshopy skutečných odborníků ve svém oboru.

Přednášky

Nepravidelně pořádané přednášky jsou věnovány zajímavým tématům, která jsou v českém školství poněkud opomíjena.

Semináře pro nadané studenty

Pro nadané studenty ve věku 13–19 let pořádáme pětidenní semináře zaměřené na rozvoj znalostí v oblasti přírodních věd a technických oborů, na podporu logického myšlení, samostatné tvořivosti a motivace k dalšímu studiu těchto oborů. Pro účastníky jsou připraveny přednášky odborníků, několik soutěží pro týmy i jednotlivce, exkurze a v neposlední řadě se seznámí s podobně orientovanými studenty z celé republiky. Na seminář se mohou přihlašovat všichni nadaní studenti, kteří o něj projeví zájem (tzn. nemusí být členy Mensy).

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž určená dětem základních i středních škol. Nesmírně si ale ceníme možnosti spolupráce s jejich učiteli, neboť právě oni mohou o soutěži informovat žáky či studenty ve své škole. Pokud se Vaše škola dosud neúčastnila Logické olympiády a měl(a) byste o účast zájem, přihlašte se prosím rovněž k odběru našeho newsletteru a budeme Vás včas informovat o důležitých termínech. Více o Logické olympiádě se dozvíte na http://www.logickaolympiada.cz.

Stručná shrnutí jednotlivých ročníků Logické olympiády najdete v sekci Historie Logické olympiády.

historie Logické olympiády