Dětská Mensa

KE STAŽENÍ

přihláška do Dětské Mensy (formulář ke stažení)

přihláška do Dětské Mensy
( PDF soubor, 127 kB)

Dětská Mensa je platformou při Mense ČR, její členové (5–16 let včetně) mají (kromě práva volit a být volen) stejná práva a možnosti jako členové Mensy ČR. Aktivity DM jsou zaměřeny především na věkovou skupinu osob 5–19 let.

Jednorázové aktivity pro nadané děti – ať už jsou členy Dětské Mensy nebo ne – se snažíme shromažďovat v Kalendáři událostí. Velké množství aktivit pořádají kluby nadaných dětí, možná najdete nějaký klub v blízkosti Vašeho bydliště. Můžete také zkusit oslovit nějaký herní klub nebo školu spolupracující s Mensou. Průběžně jsou vypisovány pobytové campy, příměstské campy a setkání členů a příznivců Dětské Mensy, každoročně se koná Logická olympiáda. Chcete-li dostávat průběžné informace od nás na téma „nadané děti“, stačí se zaregistrovat.

Jak se stát členem Dětské Mensy?

Pro vstup do Dětské Mensy je potřeba úspěšně absolvovat vstupní test. Členství je nabídnuto každému, kdo v IQ testu Mensy ČR dosáhne výsledku IQ 130 nebo více, což odpovídá > 98. percentilu. Podrobné informace najdete na stránkách Jak se stát členem Mensy ČR a Testování IQ. Vypsané termíny testování IQ jsou k dispozici na stránce Nejbližší termíny testování. Pozor, děti nemohou absolvovat stejný test jako dospělí! Při testování dětí je zohledněn jejich věk a je potřeba dávat pozor, abyste vybrali správný typ testování (většinou je označen jako „testování dětí od 5 let“, „školní testování IQ“ atd.).

Mohlo by Vás zajímat: