Hrdinové bez záruky

Poté, co byli okradeni o veškeré své vybavení, čaroděj, barbar, elf a trpaslík jsou donuceni vykrást místní vyhlášené nákupní centrum pro hrdiny, aby získali vše potřebné pro následující hrdinskou výpravu. Domluví se, nejdříve prozkoumají celé nákupní centrum, pak každý z nich najde obchod se vybavením, které potřebuje, následnou loupež provedou současně – a pak se co nejrychleji vrhnou k východům, aby unikli strážným, kteří je podezřívavě sledují už od jejich příchodu. Alespoň takový je plán... ale stihnou to?

Věková kategorie: mladší školní věk, starší školní věk a dospělí
Počet hráčů: 1-8
Délka hry: cca 15 minut
Pravidla: středně obtížná (naučíte se během dvou a více her)Hrdinové bez záruky (v originále Magic Maze) je kooperativní hra v reálném čase. Každý z hráčů může pohybovat jakýmkoli hrdinou, ale může s ním provádět pouze přesně vymezené akce, které (většinou) nemůže provést nikdo jiný z hráčů: pohnout se na sever, na jih, na západ nebo na východ, prozkoumat novou oblast, sjet nebo vyjet po eskalátoru nebo dokonce teleportovat hrdinu na jiné místo nákupního centra. To vše vyžaduje mezi všemi hráči pečlivou spolupráci, aby pohybovali s hrdiny co nejrychleji a nejefektivněji a splnili zadaný úkol dříve, než vyprší čas.

Háček však spočívá v tom, že hráči mezi sebou mohou během hry komunikovat pouze v krátkých  časových úsecích. Po většinu hry tedy hráči nesmí mluvit, vydávat zvuky, ukazovat apod.

Hráči zvítězí tehdy, když se každému z hrdinů podaří ukrást „svůj“ předmět a ještě před vypršením času uprchnou z nákupního centra. Čas odměřují 3minutové přesýpací hodiny, ale v některých místech mohou hráči získat čas navíc.

Pokud se písek v přesýpacích hodinách zcela dosype dříve, než všichni hrdinové stihnou uloupit svůj předmět a uniknout z nákupního centra, všichni hráči hru prohrávají: vaše otálení vzbudilo podezření strážných a ti vás sebrali!

  • Výrobce: REXhry

URL URL: http://www.rexhry.cz/hra/hrdinove-bez-zaruky

Poslední úprava: 29.12.2018
Zpět