Zajímavé knihy a časopisy pro děti

Přemýšlíte, jakou knihu nebo časopis vybrat svému nadanému dítěti, aby se zabavilo a zároveň se něco užitečného přiučilo? Možná Vás inspirují následující tipy. Seznam zdaleka není (ani z principu ani nemůže být) vyčerpávající, neboť každé dítě má jiné zájmy. Tipy na zajímavé knihy a časopisy průběžně doplňujeme. Uvádíme i tituly, které jsou aktuálně vyprodané – možná je seženete ve Vaší knihovně. Publikace jsou seřazeny abecedně podle příjmení prvního autora.

Nejvýznamnější postavy v historii světa [Podrobnosti detail]

AutorAutor: (kolektiv autorů)

Kdo to byli Buddha, Alexandr Veliký, Archimedes, Ježíš Kristus, Mohamed, Napoleon Bonaparte, Albert Einstein, Kryštof Kolubus, Remesse Veliký? V této knize, která je určena všem zvídavým dětem od 4 do 15 let, najdete informace o nejvýznamnějších postavách historie světa. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací, text je srozumitelný, doplněný barevnými ilustracemi a fotografiemi.

[vyprodáno]

Raketa – časopis pro děti chytrých rodičů [Podrobnosti detail]

AutorAutor: (kolektiv autorů)

Časopis Raketa je určen dětem přibližně ve věku 5–10 let. Na 48 stránkách najdete příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vaření, básničky i různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Časopis je unikátní v tom, že neobsahuje žádnou reklamu. Celý obsah je věnovaný dětem. Autoři kladou velký důraz na vizuální stránku, spolupracují s originálními autory a výtvarníky, přípravě Rakety věnují hodně času k nastudování jednotlivých témat i k přípravě příspěvků a grafickému zpracování, používají kvalitní papír a celobarevný tisk.

Leo a čtverce [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Bailey, G., Law, F.

Leo je velmi chytrý kluk z doby kamenné. Jeho mazlíček, kocour Manul, však není. A tak společně prozkoumávají úžasný svět geometrických tvarů a vymýšlejí skvělé vynálezy!  Společně objevují magický svět linek, čar, přímek a křivek, ve kterém se učí o bodech a jejich významu. Hledají vodorovné, svislé, rovnoběžné a kolmé přímky svírající pravý úhel.

Leo a kruhy [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Bailey, G., Law, F.

Leo je velmi chytrý kluk z doby kamenné. Jeho mazlíček, kocour Manul, však není. A tak společně prozkoumávají úžasný svět geometrických tvarů a vymýšlejí skvělé vynálezy!  Leo s Manuelem se učí vše o kruzích. Poznají, že kruh je dokonale kulatý, a objeví úžasný vynález, skvěle se otáčející nástroj, kolo. Odhalují, jak se kruhy, kružnice, půlkruhy a kola mohou dál využít. Hledají kola v přírodě, ale i ta, která si vyrobil člověk sám.

Neobyčejná místa na Zemi [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Barska, E., Glogowski, M.

Evropa: Parthenon, Eiffelova věž, Canal Grande, Stonehenge, Koloseum, Katedrála v Chartres, Bazilika sv. Petra. Asie: Mount Everest, Bajkal, Velká čínská zeď, Tádž Mahal. Afrika: Pyramidy a Sfinga, Sahara, Nil,  Suezský průplav. Severní Amerika: Golden Gate, Grand Canyon. Jižní Amerika: Amazonka. Austrálie a Oceánie: Opera v Sydney, Ayers Rock, Moai na Velikonočním ostrově.

[vyprodáno]

Chemické prvky kolem nás [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Bárta, M.

Chemické prvky tvoří naši potravu, naše těla, předměty v dílně, koupelně, spíži… Mnohé najdeme i tam, kde bychom je vůbec nečekali. Jejich objevování, výroba i používání mají navíc zajímavou historii i současnost. V této knize jich je přes čtyřicet. A jsou to právě ty, které se nejčastěji objevují ve školních vzdělávacích programech českých škol, a tedy i v písemkách. Pojďme se s nimi seznámit blíž.
 

Leonardo da Vinci a zloděj obrazů [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Bennová, A.

Detektivní příběh pro děti školou povinné. Slavný renesanční umělec Leonardo da Vinci, jeho učeň Francesko a Franceskova kamarádka Isabella pátrají po tajemném zloději obrazů, který Leonarda okradl. Při tom se seznámí nejen s rušnou Florencií 16. století, ale také s průkopnickými vynálezy a velkolepými uměleckými díly tehdejší doby. Čtenáře dozajista ohromí převratné Leonardovy nápady, kterými dalece předběhl své současníky.

[vyprodáno]

Kriminální případy pro detektivy začátečníky [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Brožek, L.

Detektivní hádanky zakončené otázkou pomáhají tříbit pozornost, postřeh a logický úsudek dětí i dospělých. Sto stručných případů poslouží jako zábava, při které se rozvíjí vnímaní, schopnost postřehnout i zdánlivě nedůležité podrobnosti, přesně zpracovávat informace a vyvozovat z nich logické závěry. Jednotlivé případy jsou označeny stupněm obtížnosti a na konci knihy je uvedeno jejich správné řešení.

[vyprodáno]

Záhady pro detektivy začátečníky [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Brožek, L.

Detektivní příběhy zakončené otázkou pomáhají tříbit pozornost, postřeh a logický úsudek dětí i dospělých. Přes osmdesát stručných případů poslouží jako zábava, při které se rozvíjí vnímání, schopnost postřehnout i zdánlivě nedůležité podrobnosti, přesně zpracovávat informace a vyvozovat z nich logické závěry. Jednotlivé případy jsou označeny stupněm obtížnosti a na konci knihy je uvedeno jejich správné řešení.

[vyprodáno]

Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Cain, S.

To, že autorčin zájem o téma introverze tak neuvěřitelně zarezonoval, asi vypovídá o trendu naší doby – objevovat sílu v tom, co je (zdánlivě) slabé, a hodnotu v tom, co bylo dříve příliš nenápadné. Mnozí lidé tak přijali, že jsou introvertní či plaší, a zjistili, že právě díky těmto vlastnostem jsou dobří posluchači, kteří dovedou navazovat hluboké vztahy. Že jsou v kontaktu se svým vnitřním já. Že zvládnou všechno to, co je běžné pro extraverty, jen si poté musí zalézt někam na klidné místo a načerpat energii.

Bubela [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Čunderle, M.

Taky Vás baví čeština? Anebo ještě lépe. Taky Vás nebaví čeština? Tak jak se jí učíte anebo jste se učili? V obou případech by Bubela mohl být pro Vás. Ať už jste ještě ve škole anebo za školou či po škole. Tato knížka na češtinu - anebo spíš na jazyk a řeč - hledí totiž jinak než ve škole. Jako na něco nesmírně zábavného a dokonce dobrodružného.

Přijdou tři logici do baru... 100 nejhezčích logických a matematických hádanek [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Dambeck, H.

Lidé, kteří přemýšlejí přísně logicky, někdy říkají legrační věci. Jak je údaj o tom, že můj nejstarší syn má psa, herní konzolu nebo světle hnědé vlasy, důležitý pro určení jeho věku? A co tři logici, kteří v baru nevědí, jestli si všichni chtějí objednat pivo – dostanou, co chtějí?

 

Vedle nul je jednička velké číslo: Matematické triky pro každý den [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Dambeck, H.

Dá se kus dortu rozdělit na přesné třetiny? Jak namalovat vejce a ovál? A existují tkaničky, které se opravdu nerozvážou? Ať chceme, nebo ne, s matematikou se v každodenním životě setkáváme neustále. Avšak to, co jsme se naučili ve škole, nám často nepomáhá nebo jsme to už dávno zapomněli. U absurdně nepraktických věcí, jako je teorie množin, je to dobře. Ovšem v jiných případech se může matematika skvěle hodit.

 

Velká encyklopedie vědy – fyzika, chemie, biologie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Dowswell, P.

Unikátní encyklopedie shrnuje veškeré poznatky z oblasti fyziky, chemie a biologie. Přehledné a srozumitelné uspořádání encyklopedie, jasně formulované definice, propracovaný systém odkazů, přehledné ilustrace a názorné diagramy vám umožní snadno pochopit celou problematiku fyziky, chemie a biologie. Encyklopedie je vhodným průvodcem nejen pro přípravu studentů ke zkouškám, ale i pro doplnění znalostí běžných zájemců.

100 mozkocvičných hádanek [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Eastway, R., Wells, D.

Jestli nechcete, aby se vám prášilo na mozkové závity a aby vaše neurony usychaly nudou, pořiďte si tuto knihu. Stovka vtipných hádanek, které se nikdy neochodí a jež navíc napnou vaše synapse až k prasknutí. S touto knihou se nikdy nebudete nudit!

 

 

Kočka v Zemi čísel [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Ekeland, I.

V takovém hotelu jste ještě nikdy nebyli. Můžete jít, kam chcete, a všude jsou další a další chodby a další pokoje. I když je v tomhle hotelu plno, vždycky se tam pro vás najde místo. Jak je to možné? V téhle knížce se to dozvíte. Na chodbách hotelu můžete občas potkat Kočku, které spousta věcí vrtá hlavou… Jestlipak na ně Kočka přijde?

Odhalení zločinu [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Fanning, K.

Dobrodružný příběh s luštěním záhad, hádanek a hlavolamů pro děti od 9 let. Město sužuje série tajemných krádeží. Školáci Tom a Líza se rozhodnout přijít tajemství na kloub. A jak sledují stopy zlodějů, otevírá se před nimi vzrušující svět hádanek, hlavolamů a záhad, které je třeba objasnit a vyluštit. Správné vyřešení každého úkolu je přibližuje vždy o krok blíže k rozluštění celého tajemství.

[vyprodáno]

Cesta Vikingů [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Fanning, K.

Dobrodružný příběh s luštěním záhad, hádanek a hlavolamů. Školní výlet do městského muzea, kterého se účastní i spolužáci a přátelé Tom a Líza, je přerušen nezvyklými událostmi. Oba přátelé se náhle ocitnou v osmém století. Dostanou se mezi divoké Vikingy, kteří chtějí získat nejcennější poklad světa.
 
 

Tajemná jeskyně – dobrodružná matematika [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Glover, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře do Tajemné jeskyně, kam se vydá po stopách pirátského pokladu. Napínavý příběh ho rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí matematických znalostí a bystré mysli přelstít pirátské bratry a získat  jejich čtyři tajná znamení – klíč k pokladu? Jestli někdy zaváhá, nevadí, je tu ještě papoušek Amígo, která mu rád podá pomocné křídlo.

[vyprodáno]

Planeta hádanek – dobrodružná matematika [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Glover, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře na Planetu hádanek. Čeká ho nelehký úkol – záchrana vesmírné základny Alfa před nepřátelskými roboty. Podaří se mu pomocí matematických znalostí a bystré mysli nad roboty zvítězit? Jestli někdy zaváhá, nevadí, je tu ještě robotek Alfík, která mu rád přispěchá na pomoc.

[vyprodáno]

Muzeum záhad – dobrodružná matematika [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Glover, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře do Muzea záhad, kde se schyluje k loupeži zlatého pokladu. Napínavý příběh ho rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí matematických znalostí a bystré mysli poklad před lupiči zachránit? Jestli někdy zaváhá, nevadí, je tu ještě muzejní kočka Pythagorka, která mu ráda podá pomocnou tlapku.

[vyprodáno]

Strašidelný zámek – dobrodružná matematika [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Glover, D.

Díky této knížce se malý čtenář stane detektivem, který musí vyřešit zločin, jenž byl spáchán ve Strašidelném zámku. Napínavý příběh ho rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí matematických znalostí a bystré mysli rozluštit detektivní záhadu? Jestli někdy zaváhá, nevadí, je tu ještě pes Hafimedes, který mu rád podá pomocnou tlapku.

[vyprodáno]

Dobrodružství v Amazonii – dobrodružná věda [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Green, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře do Amazonie, v jejíž divoké džungli zmizel strýc Richard. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z biologie a bystré mysli úspěšně ukončit záchrannou expedici? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

[vyprodáno]

Tajný recept – dobrodružná věda [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Green, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře do továrničky na čokoládu bábinky Inky, kde řádili lupiči, kteří ukradli tajný recept na vyhlášené pralinky a navíc po sobě zanechali obrovskou spoušť. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí chemických znalostí a bystré mysli pomoci bábince a vypátrat lupiče? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

[vyprodáno]

Vesmírná mise – dobrodružná věda [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Green, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře na palubu kosmické lodi, kde bude jako člen Vesmírné agentury bude pověřen důležitou misí. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z astronomie a bystré mysli zachránit profesora Chytrolína a výsledky jeho objevů z rukou vesmírných padouchů? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

[vyprodáno]

Hrůzyplný lunapark – dobrodružná věda [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Green, D.

Tato knížka přenese malého čtenáře do Hrůzyplného lunaparku, kde na něj číhá pět uprchlých oblud. Napínavý příběh ho rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí fyzikálních znalostí a bystré mysli pochytat všechny obludy a nastolit v lunaparku zase pořádek? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

[vyprodáno]

Kleopatra a tajemná mumie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Hammelmannová, I.

Detektivní příběh pro děti školou povinné. V napínavém příběhu se tentokrát dozvíme, jak žili lidé ve starověkém Egyptě. • Královna Kleopatra patřila mezi nejslavnější ženy v historii Egypta. Dvakrát se jí podařilo získat lásku nejdůležitějších mužů Říma a tím i nesmírnou moc. Poté, co byl první z těchto mužů, diktátor Gaius Julius Caesar, zavražděn, vrátila se Kleopatra z Říma do Egypta spolu se svým bratrem Ptolemaiem.

Heuréka: Matematické hádanky s překvapivým řešením [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Hemme, H.

Další z velmi oblíbených knížek sebraných logických a matematických hádanek. Potrapte svůj mozek přemýšlením a luštěním, nepotřebujete k tomu nic víc než základní znalosti matematiky a trochu toho fištrónu, tyto hádanky totiž k úspěšnému vyluštění vyžadují netradiční přístup k problému.

Caesar a zrada na Kapitolu [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Jaekelová, F., Knospe, K.

Detektivní příběh pro děti školou povinné. Gaius Julius Caesar je dodnes považován za jednoho z nejmocnějších mužů antické doby. V roce 46 př. n. l. byl jmenován diktátorem a vládl naprosto neomezeně celé Římské říši, než jej roku 44 př. n. l. zavraždili jeho Odpůrci. Právě v Caesarově době se odehrává příběh Marcuse a jeho sestry Lucie, dětí římského senátora.

 

Ave, Caesar! – dobrodružná historie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Knapman, T.

Tato knížka přenese malého čtenáře do antického Říma, kde se bude muset vypořádat se zákeřným zlodějem. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z historie a bystré mysli uskutečnit vysněné setkání s císařem? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

Honba za zlatým rounem – dobrodružná historie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Knapman, T.

Tato knížka přenese malého čtenáře do antického Řecka, které procestuje při svém putování za legendárním zlatým rounem. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z historie a bystré mysli získat bájnou trofej? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

Ve službách krále – dobrodružná historie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Knapman, T.

Tato knížka přenese malého čtenáře do středověké Anglie, kde se stane jedním z králových rytířů. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z historie a bystré mysli zvítězit v turnaji, zachránit krále a dobýt hrad? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

Faraonova hrobka – dobrodružná historie [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Knapman, T.

Tato knížka přenese malého čtenáře do starověkého Egypta, kde se bude muset vypořádat s vykradači královské hrobky. Napínavý příběh čtenáře rychle vtáhne do děje. Podaří se mu pomocí znalostí z historie a bystré mysli úspěšně uchránit poklady, které hrobka skrývá? Jestli někdy zaváhá, nevadí, příběh ho přivede zpátky tam, kam bude třeba.

Víš, jak věci fungují? [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Lebeaume, J., Lebeaume, C.

250 popsaných a vyobrazených předmětů, přístrojů a strojů, které používáme v domácnosti, k dopravě a ve volném čase nebo je vídáme ve svém okolí: počítač, mikrovlná trouba, mobilní telefon, automat, jeřáb, eskalátor, hasičský vůz, GPS, vrtulník, kosmická raketa a mnoho a mnoho dalších! Pro začínající vědce a zvídavé čtenáře.

Neštovice, mor a jiné pohromy [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Platt, R.

Strašlivý příběh smrtelných nemocí z pohledu špinavých bacilonosičů. Tato zábavná a poučná knížka vás nakazí znalostmi. Představí se vám nejhorší světové epidemie od černé smrti až po tuberkulózu. Seznámíte se s významnými vědeckými objevy a osobnostmi, které přispěly k vzniku účinných léků. Přidejte se k boji proti mikrobům a podívejte se, jak k potíraní nemocí přistupuje současná věda.

Mušketýři a záhada zlatého kordu [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Pöppelmannová, C.

Detektivní příběh pro děti školou povinné. V napínavém příběhu se tentokrát přeneseme do roku 1628. V tehdejší Svaté říši římské zuří třicetiletá válka a ve Francii vládne mocný kardinál Richelieu. Dvanáctiletý Moritz doprovází svého otce diplomata do Paříže. A když zmizí králův zlatý slavnostní kord a odpovědnost za to padne na Moritzova otce, začne Moritz pátrat po zlodějích.
 

Mozart a atentát v opeře [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Pöppelmannová, C.

Detektivní příběh pro děti školou povinné. Napínavý detektivní příběh se odehrává ve Vídni v létě roku 1791. Oblíbený hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart právě komponuje svou Kouzelnou flétnu, operu, kterou mají velice rády i děti. Jednoho dne však na něj kdosi vystřelí, střela jej ale naštěstí mine. Pachatel bohužel unikne nikým nepoznán. Mozart sám celou událost nebere příliš vážně, za mnohem důležitější považuje včasné dokončení Kouzelné flétny. Má však dva mladé přátele, kteří si kvůli tomu dělají velké starosti.

Máš nadání na hádání [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Pospíšilová, Z.

Soubor hádanek pro děti mladšího školního věku i šikovné předškoláky, které jsou zaměřeny na rozvoj jazykového citu a jazykového myšlení dětí. Cílem autorky je poutavým způsobem seznámit děti s homonymy, příslovími, učit je ve slovech hledat jiná – kratší slova, řešit přesmyčky, doplňovat rýmy a hrát si se slovy.
 

Slovíčka [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Procházková, M.

Ekologie, demokracie, krize, globalizace, korupce, kredit, elita, image, charisma, mystifikace, manipulace... a další cizí slova slýcháme denně z televize, čteme je v novinách, ale umíme je vysvětlit dětem? Cyklus Slovíčka, který diváci České televize znají zejména z dětského pořadu Zprávičky, vysvětluje nejen dětem 45 cizích slov pomocí animace a vtipných dialogů sourozenců – šestnáctiletého Vojty a devítileté Aničky.

[vyprodáno]

Jak se co dělá [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Slavin, B., Slavin, J.

Věděli jste, že na počátku výroby cédéček je písek? Nebo že křída, kterou píšete na tabuli, pochází z mořských tvorů? Tušíte, jaké byly vyrobeny tužky? Jak to, že má míč tak dokonalý tvar? Pojďte s námi objevovat, jak vznikají věci, které každý den jíme nebo pijeme, hrajeme si s nimi, nosíme je nebo často používáme.

Šeherezádiny hádanky a další podivuhodné úkoly [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Smullyan, R.

Po pohádkách moudré Šeherezády přišly podle Raymonda Smullyana na řadu hádanky. Aby nepřišla o hlavu, vypráví králi každou noc jednu, a jemu se tak líbí, že hned jak jednu vyluští, chce vždy slyšet další. Celkem je tak v knize nabídnuto 225 hádanek různé úrovně obtížnosti.

 

 

Mrkev ho vcucla pod zem [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Stančík, P.

Znáte knížku, která má hned tři různé konce? A za každou kapitolou hádanku, tematicky navazující na děj? Už jste někdy za správně vyluštěné hádanky sbírali body, které můžete na závěr vyměnit za jeden z konců? To vše vtáhne čtenáře do děje stejně hluboko, jako záludná mrkev hlavního hrdinu Ctibora do podzemní říše cihlového obra.
 

Detektiv Rychlík zasahuje [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Sukach, J.

Kriminální příběhy k řešení pro děti ve věku od 9 let. Slavný kriminalista doktor Rychlík se spojuje se svými přáteli, aby odhaloval podvody, krádeže, loupeže i vraždy. Se svým synem Benjaminem a detektivem Elliottem Thinkerem hledá způsoby boje s kriminálními živly a spolupráci při řešení případů nabízí také čtenářům. Slavný detektiv potřebuje jejich pomoc.

[vyprodáno]

Prostě Hawking! Geniální myšlenky vtipně a jasně [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Vaas, R.

U příležitosti 75. narozenin geniálního a patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga (bohužel zemřel 14. 3. 2018, tedy mezi vydáním originálu této knihy a jejím českým překladem) napsal novinář a popularizátor přírodních věd Rüdiger Vaas tuto kouzelnou knížku, v níž s pomocí Hawkingových příhodných, mnohdy humorných komentářů přibližuje zvídavým čtenářům velká tajemství vědy.
 

Prostě Einstein! Geniální myšlenky vtipně a jasně [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Vaas, R.

Génius a popstar fyziky Albert Einstein před více než sto lety znovuobjevil vesmír – a jeho revoluční teorie je stále vrcholně aktuální, jak nám nedávno ukázala měření gravitačních vln. Co přesně ale Einstein vlastně objevil, jak se jeho teorie prověřovaly a proč by bez nich nefungovala satelitní navigace?

 

Případy inspektora Kopřivy [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Veselý, M.

30 detektivních příběhů pro děti od 9 let. Kniha obsahuje 30 krátkých detektivních příběhů s otevřeným koncem, k jejichž rozluštění čtenář potřebuje bystrou mysl, smysl pro detail i pro celek a logické uvažování. Rozluštění a vysvětlení zápletek je založeno na znalosti fyzikálních zákonů a zákonitostí, které luštitelé mohou využít v konkrétních situacích, o nichž pojednávají kriminální příběhy, například: Je vrahem zámecký zahradník? Kdo z dětí zapálil stoh slámy? Proč ostřelovač neuspěl? Došlo ve vlaku k vraždě?

[vyprodáno]

Detektivní příběhy s otevřeným koncem [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Weber, K.

40 případů k řešení pro mládež od 13 let a dospělé. Krátké detektivky s otevřeným koncem nabízí první díl z nové série knih úspěšného autora záhadných příběhů, které čtenářům umožňují prověřit si své schopnosti logického myšlení, postřeh, kombinační schopnosti, představivost a mnohé další znalosti potřebné k usvědčování vrahů, zlodějů a podvodníků. Nakonec může čtenář porovnat svoje řešení s řešením autorovým, které je uvedeno na konci knihy.

[vyprodáno]

Kriminální případy s otevřeným koncem [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Weber, K.

40 případů k řešení pro mládež od 13 let a dospělé. Na knihu Detektivní příběhy s otevřeným koncem navazuje dalších 40 krátkých detektivek z druhého dílu nové série knih úspěšného autora záhadných příběhů s otevřeným koncem, které čtenářům umožňují prověřit si logické myšlení, postřeh, kombinační schopnosti, představivost a další znalosti potřebné k usvědčování vrahů, zlodějů a podvodníků. Nakonec může čtenář porovnat své řešení s řešením autorovým, které je uvedeno na konci knihy.

[vyprodáno]

Matematické detektivky [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Wise, B.

22 případů k řešení pro děti od 12 let. Dvaadvacet krátkých detektivních příběhů, které je možno vyřešit pomocí využití matematických znalostí pro děti od 10 let. Potřebné znalosti jsou zhruba na úrovni počítání se zlomky. Hlavními postavami všech příběhů jsou policejní náčelník a jeho malý přítel, chlapec Cal. Při řešení si čtenář musí nejprve převést problém do matematické úlohy. Tím se rozvíjí logický úsudek a schopnost vyjádření problému. Pomocí matematických detektivek si děti zábavnou formou procvičují dovednosti v matematice.