Počítačové on-line hry a jiné zdroje

Tipy na osvědčené hry a jiné on-line zdroje, které vyžadují „pouze“ připojení k internetu (na rozdíl od off-line her, které je potřeba nainstalovat do stolního počítače nebo notebooku). Seznam je průběžně doplňován a aktualizován.

Khanova škola [Podrobnosti detail]

Start projektu Start projektu: červen 2018

Khanova škola je vzdělávací portál pro děti i dospělé. Jádro tvoří výuková videa původní Khan Academy, která autoři překládají a skládají do promyšlených návazností tak, aby uživatelé mohli procházet souvislou výukou od úplných základů až po komplexní oborové znalosti. Vše je zdarma a z pohodlí vašich domovů.

Logické hry pro děti [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Andrej Probst

Sada jednoduchých a přitom osvědčených logických her pro menší i větší hráče. S řadou z těchto her jste se možná setkali již dříve v „deskovém“ provedení, jiné jsou zcela originální; každý si jistě vybere podle své chuti.

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk, dospělí (záleží na konkrétní hře)
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)

Pexeso pro nejmenší [Podrobnosti detail]

AutorAutor: ONESOFT s.r.o.

Pexeso je jedna z nejoblíbenějších forem stimulace paměti. Tato on-line verze přináší přidanou hodnotu v podobě zvuků, které se spouštějí spolu s obrázkem. Dítě tak rozvíjí paměť komplexně - zrakovou i sluchovou, krátkodobou i dlouhodobou.

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk i dospělí
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)

Poznávací hry pro nejmenší [Podrobnosti detail]

AutorAutor: ONESOFT s.r.o.

Poznávání zvířat, rostlin nebo věcí formou hry je jednoduché a pro děti zcela přirozené. V těchto on-line hrách si děti cvičí paměť, kategorizaci i logické myšlení: „Hledám sojku - vím, že je to pták, ale nevím jak vypadá. Mám na výběr dva savce a dva ptáky; jeden z nich je určitě čáp. To poslední tedy musí být sojka.“

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)