Počítačové on-line hry a jiné zdroje

Tipy na osvědčené hry a jiné on-line zdroje, které vyžadují „pouze“ připojení k internetu (na rozdíl od off-line her, které je potřeba nainstalovat do stolního počítače nebo notebooku). Seznam je průběžně doplňován a aktualizován.

Abaku PLAY [Podrobnosti detail]

AutorAutor: ABAKU.cz (Abaku, PedF UK Praha, Mensa ČR)

Počítejte s námi:). Pojďte si změřit své logické, strategické a počtářské síly v nejlepší početní hře ve vesmíru Abaku. Volná hra, roboti, Vesmírná liga. Prvních 30 dní zdarma, pak hra za kačku.

Khanova škola [Podrobnosti detail]

Start projektu Start projektu: června 2018

Khanova škola je vzdělávací portál pro děti i dospělé. Jádro tvoří výuková videa původní Khan Academy, která autoři překládají a skládají do promyšlených návazností tak, aby uživatelé mohli procházet souvislou výukou od úplných základů až po komplexní oborové znalosti. Vše je zdarma a z pohodlí vašich domovů.

Logické hry pro děti [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Andrej Probst

Sada jednoduchých a přitom osvědčených logických her pro menší i větší hráče. S řadou z těchto her jste se možná setkali již dříve v „deskovém“ provedení, jiné jsou zcela originální; každý si jistě vybere podle své chuti.

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk, dospělí (záleží na konkrétní hře)
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)

LogicLike [Podrobnosti detail]

AutorAutor: Premium Study, s.r.o.

V rámci rozvoje logického a matematického myšlení u žáků základních škol společnost Premium Study, s.r.o. uvádí online platformu LogicLike.cz pro děti ve věku 5-12 let, která se věnuje rozvoji logiky hravou formou. Zde děti (a dokonce i celé rodiny) z celého světa rozvíjejí logické myšlení, a navíc se u toho baví. Je to  efektivní výukový nástroj, jak učit děti doma.

Věková kategorie: mladší školní věk, starší školní věk
Platforma: počítač, iOS (iPhone, iPad), Android

Pexeso pro nejmenší [Podrobnosti detail]

AutorAutor: ONESOFT s.r.o.

Pexeso je jedna z nejoblíbenějších forem stimulace paměti. Tato on-line verze přináší přidanou hodnotu v podobě zvuků, které se spouštějí spolu s obrázkem. Dítě tak rozvíjí paměť komplexně - zrakovou i sluchovou, krátkodobou i dlouhodobou.

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk i dospělí
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)

Poznávací hry pro nejmenší [Podrobnosti detail]

AutorAutor: ONESOFT s.r.o.

Poznávání zvířat, rostlin nebo věcí formou hry je jednoduché a pro děti zcela přirozené. V těchto on-line hrách si děti cvičí paměť, kategorizaci i logické myšlení: „Hledám sojku - vím, že je to pták, ale nevím jak vypadá. Mám na výběr dva savce a dva ptáky; jeden z nich je určitě čáp. To poslední tedy musí být sojka.“

Věková kategorie: předškolní věk, mladší školní věk
Pravidla: jednoduchá (na vysvětlení a pochopení stačí pár minut nebo jedna hra)