IQ Safari Math

Poutavě zpracovaná aplikace na procvičování čtyř základních početních operací. Děti si formou hry upevňují své matematické znalosti.

Věková kategorie: mladší školní věk
Platforma: iOS (iPhone, iPad), Android


AutorAutor: Mabozo AB


IQ Safari Math je aplikace, která pomáhá dětem naučit se a upevnit čtyři základní matematické operace: sčítání, odčítání, násobení a dělení. Nejsnazší úroveň zvládnou již šikovní předškoláci. S postupující úrovní samozřejmě vzrůstá i složitost příkladů (používají se víceciferná čísla).

Čtyři základní matematické operace

Trénink základních matematických operací je rozčleněn do devíti úrovní. Děti začínají jednoduchými příklady na sčítání a postupně se propracují až k nejpokročilejším příkladům na dělení, které zahrnují čísla v řádu tisíců. Aplikace nabízí několik herních módů: Lessons, Tests a Mini Games. Navíc je k dispozici mód Practice, který je uzpůsoben stávající úrovni malého hráče.

Jednotlivé lekce obsahují otázky s výběrem několika možností, jejichž obtížnost postupně vzrůstá. Kapitoly jsou schematicky rozloženy na obrázku mapy; každá kapitola obsahuje 10 až 30 podúrovní, které hráč postupně odemyká. V každé úrovni mohou děti posbírat několik obrázkových karet a získat hvězdičky za svůj výkon.

Děti si mohou zvolit kteroukoli kapitolu podle svého výběru a pak vyřešit co možná největší počet otázek v daném časovém limitu. Na výsledkové tabuli jsou zobrazena tři nejlepší skóre společně s dosaženým časem u jména každého hráče.

Sekce Mini Games obsahuje tři hry: Treasure Hunting („honba za pokladem“), Bubble Pop („praskání bublin“) a Memory Cards („pexeso“). Ačkoli je každá hra je zpracována odlišně, u všech tří musí děti přiřazovat správné odpovědi k matematickým problémům. Podobně jako v sekci Tests má každá hra výsledkovou tabuli, na níž jsou zobrazena jména tří nejlepších hráčů.

Hned na začátku hry si děti mohou vytvořit svou postavičku (tzv. avatara) a vylepšit ji několika prvky či doplňky. Během hry děti postupně mohou odemykat další a další prvky či doplňky na další zkrášlování své postavičky (čím více získaných hvězdiček, tím více prvků a doplňků), což je často motivuje k chuti do dalšího hraní.

Co by měli vědět rodiče

IQ Safari Math umožňuje vytvořit samostatný profil každému dítěti, které aplikaci používá. Rodiče se pak z pozice administrátora mohou podívat na dosažené výsledky každého jednotlivého dítěte.

Aplikace IQ Safari Math je bezpečná a přizpůsobená dětským uživatelům: neobsahuje žádné reklamy ani nákupy uvnitř aplikace. Je dostupná v šesti různých jazycích (čeština mezi nimi zatím bohužel není, viz níže) a lze ji stáhnout z AppStoru (pro iPhone a iPad), popř. z GooglePlay. K dispozici je i zkušební verze (s omezenou funkčností), za kterou samozřejmě nemusíte nic platit.

Přednosti aplikace

IQ Safari Math je vynikající volbou pro rodiče a učitele, kteří chtějí pomoci svým dětem či žákům v procvičování čtyř základních operací. Obsahuje řadu procvičovacích a testovacích modulů s různou úrovní obtížnosti, minihry a odměny, které motivují děti k dalšímu učení.

Kromě dostatečně rozsáhlého obsahu má aplikace i velmi vydařený design. Vyniká pestrobarevnou a zajímavě zpracovanou grafikou, děti téměř jistě zaujme i možnost úpravy podoby své vlastní postavičky. Celkově je aplikace snadno ovladatelná a intuitivní.

Jazykové omezení

Aplikace je dostupná v šesti jazycích (angličtina, francouzština, němčina, španělština, švédština a maďařština), v češtině bohužel nikoli. V principu to však nevadí, neboť matematické úlohy jsou jazykově prakticky nezávislé – odhlédneme-li např. od anglofonního zápisu dělení (v angličtině se používá lomítko).

Závěr

IQ Safari Math lze jen doporučit, pokud sháníte nějakou aplikaci pro procvičování základních čtyř matematických operací, ať již u starších předškoláků, či u dětí prvního stupně ZŠ. Aplikace je nejen poutavě zpracovaná, ale zejména nabízí dostatečné množství lekcí a miniher, aby děti bavila a motivovala k dalšímu učení. Navíc můžete vytvořit i více uživatelských profilů, aby aplikaci mohlo používat více dětí současně.

URL URL: http://www.iqsafari.com

IQ Safari Math (Mabozo AB)
14.3.2017

Poslední úprava: 25.3.2017
Zpět