LogicLike

V rámci rozvoje logického a matematického myšlení u žáků základních škol společnost Premium Study, s.r.o. uvádí online platformu LogicLike.cz pro děti ve věku 5-12 let, která se věnuje rozvoji logiky hravou formou. Zde děti (a dokonce i celé rodiny) z celého světa rozvíjejí logické myšlení, a navíc se u toho baví. Je to  efektivní výukový nástroj, jak učit děti doma.

Věková kategorie: mladší školní věk, starší školní věk
Platforma: počítač, iOS (iPhone, iPad), Android


AutorAutor: Premium Study, s.r.o.


LogicLike v několika bodech

  • Základní verze po registraci na webu je úplně zdarma
  • Logika jasně a přehledně – platforma LogicLike obsahuje 2500+ úkolů od těch nejjednodušších po nejsložitější a neustále přidáváme nové
  • Srozumitelná teorie před přechodem na novou část
  • Procvičovat můžete z počítače, telefonu nebo tabletu
  • Nad touto platformou určenou pro české školy pracují pedagogové, psychologové, metodici, programátoři a designeři. Pevně věříme, že to děti s LogicLike bude bavit!

Jak rozvíjet logické myšlení u školáka?

Školní osnovy se u nejnižších ročníků orientují převážně na procvičovací úlohy. Ty jsou ale založeny na nápodobě a jejich plnění se opírá o analogie, takže skutečné myšlení se při jejich řešení v plné míře nezapojuje. Umění zformulovat úsudek, vybudovat logický řetězec a provádět jiné logické operace je ovšem nezbytné rozvíjet a trénovat.

Sami učitelé by rádi vyučovací proces zpestřili hádankami a hlavolamy rozvíjejícími logické myšlení, jenomže ve většině škol pomyšlení na podobná cvičení skončí u otázky, jak k tomu ještě stihnout všechno, co je v osnovách. Abychom učitelům, a hlavně dětem pomohli, vytvořili jsme pro předškoláky a mladší školáky vzdělávací online platformu LogicLike. Obsahuje vše, co děti potřebují k logickému a kritickému myšlení. Zadání jsou srozumitelná a doplněná hezkými obrázky, a i když je platformu možné využívat k samostatnému učení (obvykle od 7–8 let), věnovat se jí může i celá rodina.

Motivace a sociální aspekt

Podle tvrzení psychologů se u dětí ve věku 7–8 let zvláště výrazně začíná projevovat snaha o vůdcovství a dosahování osobních úspěchů. Dobře promyšlený systém hodnocení a odměn za každou správně vyřešenou úlohu je pro školáka silnou pobídkou, aby se snažil provést každé cvičení správně hned na první pokus, aby k procesu výuky přistupoval vážně a aby promýšlel svoje rozhodnutí.

V laboratoři LogicLike se děti cítí být součástí kolektivu dobrých přátel. Nablízku je vždycky Profesor, který je pochválí, anebo přivede k zamyšlení, a také Robot Klapík, vždycky ochotný pomoci dobrou radou. V hodnocení dítě uvidí desítky tisíc stejných dětí, jako je ono samo, které na cestě k výšinám logiky úspěšně řeší jeden hlavolam za druhým. Na stránkách dosažených výsledků pak rodiče mohou pozorovat pokroky dítěte.

Systém

Více než 3500 jedinečných úkolů rozvíjejících logické myšlení je rozděleno do tematických oddílů. Kromě školou požadovaných textových úloh z logiky a otázek na téma zákonitostí a nepravdivých a pravdivých tvrzení je tu i mnoho jiných druhů úkolů: hádanky na logické myšlení, hlavolamy rozvíjející prostorové myšlení, pro dětské chápání upravené úlohy na téma algoritmů a kombinatoriky, cvičení a hry rozvíjející logické myšlení a matematické rébusy.

Platforma LogicLike učí děti pružně a kriticky uvažovat a rozvíjí schopnost logického myšlení. A zejména – učební proces mladé fanoušky logiky zajímá a baví.

Mobilní aplikaci LogicLike stahujte na:

URL URL: http://logiclike.cz

LogicLike.cz – prezentace
10.10.2020

Poslední úprava: 10.10.2020
Zpět