Raketa – časopis pro děti chytrých rodičů

Časopis Raketa je určen dětem přibližně ve věku 5–10 let. Na 48 stránkách najdete příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vaření, básničky i různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Časopis je unikátní v tom, že neobsahuje žádnou reklamu. Celý obsah je věnovaný dětem. Autoři kladou velký důraz na vizuální stránku, spolupracují s originálními autory a výtvarníky, přípravě Rakety věnují hodně času k nastudování jednotlivých témat i k přípravě příspěvků a grafickému zpracování, používají kvalitní papír a celobarevný tisk.


AutorAutor: (kolektiv autorů)


Časopis Raketa vznikl rychle a spontánně. Na podzim roku 2014 přišel Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint s nápadem udělat časopis pro děti a první číslo chtěl mít hotové už na začátku prosince. Napadlo ho spojit dlouholeté kamarádky Johanu Švejdíkovou a Radanu Litošovou, aby se projektu ujaly. Shodou okolností obě Joachimovi krátce předtím poslaly nezávisle na sobě každá svou ukázku tvorby pro děti: Johana svůj komiks a Radana ukázku pohádky, kterou napsala pro své děti. Johana navíc už předtím vytvořila sešit s kreslenými úkoly pro děti, který navrhla. A tak má Raketa dvě šéfredaktorky. Termín byl dodržen, první číslo vyšlo 9. prosince 2014.

Časopis vychází 4x ročně a lze jej sehnat v kamenných prodejnách nebo si objednat jeho předplatné. Na webových stránkách časopisu si můžete také prolistovat všechna dosud vyšlá čísla a zpětně doobjednat starší čísla, která již nejsou k dispozici v kamenných prodejnách.

Nakladatelství: Labyrint
ISBN: 2336-5889
Počet stran: 48
Periodicita: 4x ročně

Raketa – časopis pro děti chytrých rodičů

URL URL: http://www.raketa-casopis.cz

Poslední úprava: 30.7.2017
Zpět