Prostě Hawking! Geniální myšlenky vtipně a jasně

U příležitosti 75. narozenin geniálního a patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga (bohužel zemřel 14. 3. 2018, tedy mezi vydáním originálu této knihy a jejím českým překladem) napsal novinář a popularizátor přírodních věd Rüdiger Vaas tuto kouzelnou knížku, v níž s pomocí Hawkingových příhodných, mnohdy humorných komentářů přibližuje zvídavým čtenářům velká tajemství vědy.
 


AutorAutor: Vaas, R.


NAŠE RECENZE

Prostě Hawking! Geniální myšlenky vtipně a jasně (Zdeněk Pytela, 4. 12. 2018)

Jde o inspirující a vzrušující cestu Hawkingovým vesmírem, která si nijak nezadá se sci-fi. Autor srozumitelně vysvětluje fascinující Hawkingovy vědecké poznatky a domněnky, včetně jeho případných omylů, přičem se mu daří na stránkách poměrně útlé publikace v podstatě představit Hawkingovo životní dílo a jeho aktuální význam. Všechno je vysvětleno odlehčeným tónem a tak, aby nebyly třeba žádné předchozí znalosti. V krátkých textech tu defilují Hawkingovy odpovědi na otázky, které lidstvo doprovázejí odnepaměti... Jak funguje vesmír a odkud se vlastně vzal? Co bylo před velkým třeskem? Jsou černé díry skutečně černé? A co se stane, když člověk do černé díry spadne? Lze cestovat časem? Má vesmír hranici? Může čas běžet pozpátku? Má čas nějaký počátek? Text doprovázejí kvízové otázky a výstižné, velmi vtipné barevné ilustrace.

Grada Publishing, a.s.
ISBN: 978-80-271-0786-5
Počet stran: 128
Rok vydání: 2018

O autorovi

Rüdiger Vaas

Rüdiger Vaas je vědecký novinář, redaktor pro fyziku a astronomii populárního měsíčníku Bild der Wissenschaft a znalec moderní kosmologie, ke které publikuje i své filozofické příspěvky a přednáší po celém světě. V nakladatelství Kosmos již publikoval knihy Der Tod kam aus dem All (Smrt přichází z vesmíru), Tunnel durch Raum und Zeit (Tunel napříč prostorem a časem), Hawkings neues Universum (Hawkingův nový vesmír), Hawkings Kosmos einfach erklärt (Hawkingův kosmos jednoduše vysvětlený), Vom Gottesteilchen zur Weltformel (Od božských částic k teorii všeho) a Jenseits von Einsteins Universum (Mimo Einsteinův vesmír).

URL URL: https://www.grada.cz/proste-hawking!-9995/

Poslední úprava: 4.12.2018
Zpět