Prostě Einstein! Geniální myšlenky vtipně a jasně

Génius a popstar fyziky Albert Einstein před více než sto lety znovuobjevil vesmír – a jeho revoluční teorie je stále vrcholně aktuální, jak nám nedávno ukázala měření gravitačních vln. Co přesně ale Einstein vlastně objevil, jak se jeho teorie prověřovaly a proč by bez nich nefungovala satelitní navigace?

 


AutorAutor: Vaas, R.


NAŠE RECENZE

Prostě Einstein! Geniální myšlenky vtipně a jasně (Zdeněk Pytela, 30. 6. 2019)

Tato knížka plná vtipných ilustrací a příhodně nazvaná „Prostě Einstein!“ vysvětluje převratné myšlenky jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob tak barvitě a zároveň přístupně, jak je to jen možné!

Grada Publishing, a.s.
ISBN: 978-80-271-2061-1
Počet stran: 128
Rok vydání: 2019

O autorovi

Rüdiger Vaas

Rüdiger Vaas je vědecký novinář, redaktor pro fyziku a astronomii populárního měsíčníku Bild der Wissenschaft a znalec moderní kosmologie, ke které publikuje i své filozofické příspěvky a přednáší po celém světě. V nakladatelství Kosmos již publikoval knihy Der Tod kam aus dem All (Smrt přichází z vesmíru), Tunnel durch Raum und Zeit (Tunel napříč prostorem a časem), Hawkings neues Universum (Hawkingův nový vesmír), Hawkings Kosmos einfach erklärt (Hawkingův kosmos jednoduše vysvětlený), Vom Gottesteilchen zur Weltformel (Od božských částic k teorii všeho) a Jenseits von Einsteins Universum (Mimo Einsteinův vesmír).

URL URL: https://www.grada.cz/proste-einstein!-10414/

Poslední úprava: 9.8.2019
Zpět