Vedle nul je jednička velké číslo: Matematické triky pro každý den

Dá se kus dortu rozdělit na přesné třetiny? Jak namalovat vejce a ovál? A existují tkaničky, které se opravdu nerozvážou? Ať chceme, nebo ne, s matematikou se v každodenním životě setkáváme neustále. Avšak to, co jsme se naučili ve škole, nám často nepomáhá nebo jsme to už dávno zapomněli. U absurdně nepraktických věcí, jako je teorie množin, je to dobře. Ovšem v jiných případech se může matematika skvěle hodit.

 


AutorAutor: Dambeck, H.


NAŠE RECENZE

Vedle nul je jednička velké číslo
(Tereza Bohatá, 24. 9. 2020)

V této knize osvědčený autor Holger Dambeck prozrazuje praktické matematické tipy a triky pro rozličné situace, ať už jde o stání ve frontě, parkování, učení se telefonních čísel nazpaměť, mocnění čísla 65 na druhou, vázání kravaty, nebo umělecké kousky s pravítkem a kruhem. A žádný strach: Nikdo se nemusí biflovat vzorce nebo debatovat o křivkách. Pro autora totiž matematika znamená zábavné přemýšlení a nalézání geniálních řešení.

Holger Dambeck vystudoval fyziku a pracuje jako redaktor ve Spiegel Online, kde píše dva pravidelné matematické sloupky. Je nositelem ceny Německé matematické společnosti. V nakladatelství Portál již vyšla jeho úspěšná kniha Přijdou tři logici do baru...

Nakladatelství Portál, s.r.o.
ISBN: 978-80-262-1606-3
Počet stran: 216
Rok vydání: 2020

URL URL: https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/vedle-nul-je-jednicka-velke-cislo/

Poslední úprava: 26.9.2020
Zpět