Matematika pro bystré a nadané žáky (1. díl): Úlohy z matematiky pro bystré a nadané děti prvního stupně ZŠ, jejich učitele a rodiče

Rodiče a učitelé bystrých a nadaných žáků 1. stupně se konečně dočkali publikace, která jim poskytne užitečné informace o nadaných žácích a mnoho úloh řešených i neřešených. Publikaci vytvořil tým autorek z Katedry matematiky PdF MU po mnohaleté práci s nadanými žáky.


AutorAutor: Budínová, I., Blažková, R., Vaňurová, M., Durnová, H.


Máte ve svém okolí matematicky nadané či šikovné dítě, které rádo řeší různé matematické a logické úlohy? Potřebovali byste získat inspiraci k tvoření dalších a dalších úloh? Pak je tato kniha určena právě pro vás. Dočtete se v ní o zkušenostech autorek s prací s nadanými dětmi a najdete v ní řešené úlohy a také mnoho cvičení, která dětem můžete zadávat, ať už jste učitelé, rodiče či prarodiče.

Autorky z Katedry matematiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity po mnoho let pracují s nadanými dětmi prvního stupně ZŠ a pozorují jejich individuální projevy. Připravovaly pro ně pracovní listy, které poté podrobně analyzovaly a díky tomu získaly ucelený přehled o různých přístupech nadaných a bystrých žáků k matematickým úlohám. Realizovaly Kurz pro mimořádně matematicky nadané děti na Katedře matematiky PdF MU, díky němuž poznaly zajímavá specifika matematicky nadaných dětí. Tvořily pracovní tým s doc. Šárkou Portešovou z FSS MU a získaly mnoho dalších zajímavých zjištění o nadaných dětech. Rády by se o své zkušenosti podělily s těmi, pro které mohou být nejpřínosnější – zejména s rodiči a učiteli nadaných dětí.

„Publikace je velmi přehledně koncipována. Nabízí cenné množství příkladů logicky a didakticky jasně uspořádaných, obsahuje metodické poznámky a klíč k řešení úloh. Stává se tak skvělým pomocníkem pro všechny učitele a učitelky, kteří chtějí poskytnout svým nadaným a šikovným dětem pestrou nabídku podnětů pro tříbení jejich matematického myšlení, pro „lámání hlavy“, pro vítězství nad problémem, nad sebou samým. Knížku mohu doporučit rovněž i rodičům, kteří chtějí svým dětem umožnit prožít dobrodružství ve světě čísel, grafů, krychlových staveb a dalších matematických témat.“

PaedDr. Ivana Janoušová, učitelka na 1. stupni ZŠ

Nakladatelství EDIKA
ISBN: 978-8-02-661012-0
Počet stran: 96
Rok vydání: 2016

URL URL: http://www.edika.cz/matematika-pro-bystre-a-nadane-zaky-1/

Poslední úprava: 7.11.2017
Zpět