Dokonalá paměť - Jak si zapamatovat úplně cokoliv

Chcete si výrazně zlepšit paměť? Poznejte paměťové techniky, díky kterým si všechno, co se chcete naučit, zapamatujete rychle a bez problémů, ať už jde o nový jazyk, nebo maturitní otázky. Tyto techniky skvěle využijete nejen při studiu, ale i v práci, na nákupu nebo třeba na dovolené. Není to nic složitého, a navíc se při tom budete skvěle bavit!


AutorAutor: Pok, J., Poková, L.


Poznejte paměťové techniky, díky kterým si všechno, co se chcete naučit, zapamatujete rychle a bez problémů, ať už jde o nový jazyk, nebo maturitní otázky. Tyto techniky skvěle využijete nejen při studiu, ale i v práci, na nákupu nebo třeba na dovolené. Není to nic složitého, a navíc se při  tom budete skvěle bavit! Tak není už načase je poznat?

Jakub Pok, autor bestselleru Jak se naučit 100 slovíček za hodinu, pečlivě vybral ta nejžádanější témata, která řeší účastníci jeho kurzů ve Škole paměti, aby vznikla tato jedinečná kniha. S její pomocí dokážete:

  • Pamatovat si kódy, termíny, hesla a důležitá čísla.
  • Znát jménem všechny kolegy v nové práci hned po prvním dnu.
  • Nakoupit co potřebujete bez lovení nákupního seznamu po kapsách.
  • Představit svůj projekt na poradě bez šilhání do poznámek.
  • Oslnit klienty perfektní znalostí produktů.
  • Pomoct dětem naučit se vyjmenovaná slova, díla autorů či nejvyšší hory.
  • Víckrát neskočit na špek chytákům v českém pravopisu.
  • V pohodě splnit jakoukoliv zkoušku.
  • Konečně si pamatovat slovíčka, členy nebo třeba nepravidelná slovesa.


Můžete si zapamatovat mnohem více, než si myslíte!

O autorech:
Jakub Pok je lektorem a zakladatelem Školy paměti. Paměťovými technikami a tréninkem paměti se zabývá již více než dvacet pět let. Je schopen si zapamatovat 52 kanastových karet v přesném pořadí za méně než dvě minuty nebo 25 telefonních čísel do pěti minut. Sám často říká, že ho  vždy zajímalo hlavně praktické použití paměťových technik v každodenním životě, při práci, studiu či při učení cizích jazyků. Od roku 2009 tyto dovednosti předává účastníkům firemních školení, seminářů a veřejných kurzů Školy paměti. Účastníci kurzů jeho projev často označují jako  strhující, zábavný a velmi poučný.

Pravidelně publikuje články o paměti a seznamuje veřejnost v České republice i na Slovensku s možnostmi, jak využívat paměťové techniky v praxi. S Jakubem Pokem vyšly desítky článků a rozhovorů v časopisech Reflex, Téma, Instinkt, Psychologie Dnes, Zdraví, Lidové noviny, Mladá fronta  Dnes a jiné. Byl hostem v televizních pořadech Nejchytřejší Čech, Show Jana Krause, Zázraky přírody, Všechnopárty, v DVTV, v podcastech Proti proudu, Forbes – Jak být lepší aj. a v mnoha rozhlasových pořadech jako například Host Lucie Výborné na Radiožurnálu. Je autorem knihy Jak se  naučit 100 slovíček za hodinu (Grada, 2017).

Jakub Pok stojí také za vznikem unikátní online aplikace 2000 SLOVÍČEK, která svým uživatelům umožňuje několikanásobně zrychlit učení cizích jazyků. Velké oblibě se těší také jeho projekt TrénujPaměť.cz – jediný portál v České republice, kde si může každý zdarma vyzkoušet a trénovat  paměťové techniky.

Lucie Poková je výkonnou ředitelkou Školy paměti. S manželem Jakubem Pokem spolupracuje již od založení Školy paměti na jednotlivých projektech, včetně aplikace 2000 SLOVÍČEK. Pravidelně připravuje články s ukázkami konkrétních použití paměťových technik v nejrůznějších oblastech  pro blog Školy paměti. Články z blogu se staly inspirací pro napsání této knihy.

 

Odkaz na recenzi knihy na webu deti.mensa.cz

Knihu můžete zakoupit např. na webu nakladatelství Grada

Poslední úprava: 7.12.2023
Zpět