Rozvoj dítěte v raném věku

Přehled odborných článků na téma „Rozvoj dítěte v raném věku“, které jste sepsali Vy sami nebo Vaši kolegové z celé ČR. Chcete napsat další článek k tématu? Návod najdete na stránce Jak založit nový článek?

Tak malí a tolik nadaní...

1.3.2013 Joan Freemanová (přeložila Lenka Šnajdrová) | Další informace...

U Georgie Brownové jsem pozorovala typické známky nadání a talentu. Ještě jí nebyly ani tři roky, když hravě dokázala věci, které se většina dětí naučí zhruba v pěti letech. Musela jsem si neustále připomínat, že je přece tak malá; v podstatě jen trochu starší batole. Svým vysokým hláskem proti mně argumentovala slovy, která výrazně předčila slovní zásobu normálních dvouletých dětí.


Vývoj mozku dítěte a jeho správná stimulace

29.1.2011 Zuzana Ludvíková | Další informace...

Tento článek jsem se rozhodla napsat pro všechny rodiče, kteří chtějí rozvíjet své děti. Chci je povzbudit v aktivní stimulaci dětí a vysvětlit jim, jak je jejich podpora velmi důležitá již od raného věku dítěte.


Časní čtenáři

16.5.2009 Šárka Portešová | Další informace...

Řada nadaných dětí projevuje již od velmi útlého věku velký zájem o písmena a čísla. Mnozí z nich ještě nemluví a už ovládají celou abecedu. V zahraniční literatuře se tyto dětí označují jako „ děti tužky a papíru“, protože písmena nejen brzy čtou, ale také napodobují jejich tvar a posléze píší celá slova.


Nadání v útlém věku

12.4.2009 Šárka Portešová | Další informace...

Odborníci se stále přou o to, zda a od kterého věku je možné určit intelektové nadaní. Proto se raději dává přednost pojmu nadané chování, než skutečné nadání. V současnosti se většina specialistů shoduje v tom, že klíčovým obdobím pro identifikování takového nadaného chování je věk 18 měsíců a později.