Testování inteligence

Přehled odborných článků na téma „Testování inteligence“, které jste sepsali Vy sami nebo Vaši kolegové z celé ČR.

  • Chcete napsat další článek k tématu? Návod najdete na stránce Jak založit nový článek?
  • Aktuální informace o mensovním testování inteligence (včetně vypsaných termínů) najdete na stránce O testování (odkaz na hlavní web Mensy ČR).

Seznamte se: MITCH – nový dětský IQ test z dílny Mensy ČR

4.8.2018 Zuzana Kořínková | Další informace...

V oblasti testování IQ je Mensa ČR v porovnání s ostatními Mensami dlouhodobě na špičce. Naše testování absolvuje až 9 000 lidí ročně, a s přehledem tak trumfneme třeba i Mensu USA. A protože nám nejde jen o množství otestovaných, ale také o přesnost a kvalitu výsledků, před třemi lety se tým pod vedením Dany Havlové pustil do přípravy zcela nového IQ testu pro děti, který by byl šitý na míru českému prostředí, byl spolehlivý a přesný, a který by tak mohl plnohodnotně nahradit doposud užívaný dětský IQ test a svými kvalitami ho i předčít. Podařilo se a dětský IQ test MITCH (Mensa Intelligence Test for CHildren) je připraven k nasazení. Jak náročná vlastně je příprava IQ testu? Jaká jsou specifika testování dětí? A jaké jsou plány do budoucna? Zeptali jsme se Vladimíra Marčeka, Ph.D., psychologa a člena týmu, který se na přípravě IQ testu MITCH podílel.


Přetestování zdarma pro členy Dětské Mensy

28.3.2014 Zuzana Poláková | Další informace...

Rádi bychom Vás informovali o možnosti, kterou mají členové Dětské Mensy, a to mezi 14. a 16. narozeninami ZDARMA absolvovat mensovní vstupní IQ test pro dospělé. Úspěšným složením tohoto testu je podmíněn přestup do „dospělé“ Mensy. Připomínáme, že Dětská Mensa je určena pro děti ve věku od 5 do 16 let a dovršením tohoto věku tedy Vaše členství zanikne.


Měla bych nechat otestovat své mimořádně bystré čtyřleté dítě?

10.3.2013 Linda Kregerová Silvermanová (přeložila Lenka Šnajdrová, redakčně zkráceno) | Další informace...

Dr. Kregerová Silvermanová z coloradského Gifted Development Center odpovídá na otázku, kterou často řeší rodiče nadaných dětí.